Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt a körmöm a lábamon,...

Benőtt a körmöm a lábamon, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve be van nőve mindkét lábamon a köröm. Egyik az nem vészes de a másik már rosszabb mert vadhús is nőtt rá. Most nyáron észrevettem, hogy ha nem hordok szűk cipőt akkor szinte nem is fáj, de a vadhús az ott van. Télen viszont nagyon csúnya szokott lenni.

Valami házi praktika? Semmi képen nem szeretnék sebészhez menni vele, csak a legvégső esetben. Nem hallottam semmi jót erről a műtétről. Szóval szinte bármit megtennék, hogy még tél előtt eltüntessem onnan, ORVOS NÉLKÜL !!! Esetleg valami bevált módszer ? Krém ? Bármi ami segíthet.

A rendes válaszolóknak előre is köszönöm.


2013. aug. 30. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem már három hónapja van benőve és egyfolytában gennyes. Neked is olyan volt még az elején? Nem tudom mit kezdjek vele, de mind a két lábamon olyan. :S


Én ezt a ránőtt vadhúsos részt nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet. Képet tudsz róla mutatni?


Nekem egyébként a párakötést javasolták, de nem jött be.

2013. aug. 30. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig a vadhúst csak sebészileg lehet eltávolítani. Utána viszont szakképzett pedikűrös,ha rendszeresen jársz hozzá el tudja látni,h ne legyen vele többé gond.

Ha gennyes,akkor valóban párakötés kell rá,de azt nagyon szabályosan kell csinálni,h használjon.

Vegyél Betadine kenőcsöt(azért azt,mert baktérium és gombaölő is),kend rá egy vékony gézlapra,ezt helyezd arra a területre,ahova kell, utána fogjál egy "nagy" adag vattát,vized be és ezt tedd a gézlapra. Ezután vágjál vagy folpackot,v egy nylon zacskó csöcskét és azzal tekerd körbe a az ujjadat úgy,h ne érje levegő(célszerű körben leragasztani,így légmentesebb lesz a lezárás),ezután az egészet kösd be. 24 órát legyen rajta. Akkor jó a párakötés,ha amikor leveszed a vatta még vizes. Ezt addig kell csinálni,amíg az ujj kifehéredik,a genny szivárgása megszűnik. Utána,h ne legyen ilyen a benövéseket szakszerűen kell kivágni.

2013. aug. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A vadhúst csak sebészileg lehet eltávolítani. A benőtt körmön pedig egy jó pedikűrös tud segíteni. Nekem is állandóan be volt nőve a körmöm gyerekkoromban, mióta pedikűröshöz járok nincs vele semmi problémám.
2013. aug. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És ha azt a vadhúst otthagyom és nem távolíttatom el, abból később lehet valami baj ?


Egyébként szeretném megköszönni a gyors válaszaitokat és remélem hatásos módszereket. Minden kép kipróbálom.


Első válaszoló : igen nekem is elején gennyes volt és be volt gyulladva, később jobb lett, de amint egy szűkebb cipőt vettem fel ismét elég csúnya lett. :/

A vadhús ami nekem van az kb: így nézhet ki, mint ezen a képen [link]

viszont vannak sokkal csúnyábbak is pl. ez [link]

2013. aug. 30. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ott marad,amikor cipőt hordasz kisebesedik begyullad és egyre nagyobb,csúnyább lesz. Cipő nélkül ilyen gond nincs ugyan,de nem éppen szép látvány.
2013. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!