Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az a problémám hogy a körmöm...

Az a problémám hogy a körmöm benőtt a lábamon és baromira fáj, már ha a zokni hozzáér azt is alig tudom elviselni. Szerintetek mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Sokan mondták hogy menjek orvoshoz, el is mentem, de azt mondta h le kell szedni az egész körmöt, amit nem szeretnék mert versenytáncolok és az 1 hónap kimaradás lenne ami nagyon sok. Valaki tud valami megoldást?
2010. jan. 9. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy jó pedikűröst!
2010. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát azzal nem tudsz sok mindent csinálni, nekem is volt, szörnyű, máig emlékszem amikor egyszer belerúgtam azzal valamibe és majd meg haltam. Nekem sebész kivágta mindkét nagylábujjam mindkét oldalán, a körmöt szerintem nem kell leszedni, másrészt hiába szedi le, ha visszanő ugyanúgy be fog nőni. Ha így megcsinálják, akkor a köröm széle gyakorlatilag nem lesz semennyire benőve, annyival kisebb lesz. Elég szar az egész procedúra, de egyszer ki kell bírni, ha nem akarsz mindig szenvedni. Ja és van haverom, akinek így leszedték a körmét, visszanőtt, szal gyakorlatilag semmit sem ért, csak felesleges szenvedés, mindenképp így ki kell vágni a körömágyból, akkor nem lesz több ilyen. Mondjuk az más kérdés, hogy azóta nekem 3 oldalon ilyen kis körömdarabok függőlegesen nőnek felfelé, van akinek biztos brutál látvány, én ki szoktam húzni néha. De másnál is tudok ilyen "maradványokról".
2010. jan. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedikűrös, de ha te otthon beáztatod, felpuhítod és akár csak egy picit is kivagdosol, kipiszkálsz, kiügyeskedsz belőle, többször kevesebbet, az is segíthet. Nekem legalábbis szokott sikerülni apránként. Ha egy picit fáj ez a művelet, azt még el lehet viselni, mielőtt nagyon fájna, abbahagyom, és másnap visszatérek rá egy újabb kis darabért. Tetrán kenőccsel kend, az gyulladásgátló. Barbár dolog lenne emiatt leszedni az egész körmöt.
2010. jan. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A férjemé is mindig benőtt, mert valaki azt mondta neki anno, hogy ott a sarkán is bizony le kell kerekíteni. :S Pedig ezzel pont azt érte el, hogy még jobban benőtt. Mondtam neki a következőket, betartotta, és azóta nem is nő be neki:

- alaposan áztassa ki a lábait

- kenje be Lidocain krémmel (spray is jó)

- sterilizált, lekerekített csipesszel nyúljon a benőtt körömrész alá, és emelje meg

- nyomjon alá alkoholt vagy grapefruitmag-kivonatot

- dugjon be a körömrész alá alkohollal átitatott pici gézlapkát

- vegye ki a csipeszt

A gézlap ott maradhat 2-3 napig is, de mindennap át kell itatni alkohollal, hogy megölje az elszaporodott bacikat. Aztán cserélni kell, a növő körmöt pedig ezentúl egyenesre vágni, a sarkát meghagyni.

Pár héten belül meggyógyult, és azóta rendesen nő a körme. :)

2010. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy pedikűrrel okoskodtok itt, szerintem lányok vagytok. A kérdezőnek annyira mélyen bele van nőve a körme, hogy meghal ha hozzáér a zokni, azzal házilag vagy pedikűrös nem tud mit csinálni...értsétek már meg. Értitek, mélyen benne a húsban, és egyre csak nő befelé. 2. voltam...
2010. jan. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, mi van a körmöddel?

3.

2010. jan. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is bevolt nove, vadhus is nott. Ha neked is no vadhus, eszedbe se jusson kimetszetni! nekem 5szor metszettek es mindig visszanott. Azutan elmentem sebeszhez es kivagta a koromagyamat es egy honapig nemnagyon csinalhattam semmit.
2010. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!