Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Tudtok olyan megoldást...

SOS! Tudtok olyan megoldást ami alkoholproblémákra jó? Valamilyen leszoktató gyogyszert vagy bármit ami hat?

Figyelt kérdés
Nem szeretném elveszíteni édesapám,már csak ő maradt nekem és magától nem tudja lerakni.

2013. aug. 26. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:

nagyon nehéz kérdés ez és sok mindentől függ, leginkább az alkoholizmusa fokától, az egészségi állapotától, korától.


vannak persze segítő gyógyszerek, na de egyik se olyan h beveszi aztán leszokott, sajnos nem ilyen egyszerű. ezek nagyon hosszas folyamatok, és a legtöbb azon alapszik, hogy "rosszul" fogja magát érezni, ha egy kicsit is iszik. úgyhogy csodára sajnos ne várj, csak ilyen drasztikus módszerek léteznek.


de tényleg nagy kérdés az állapota, mert egy hirtelen megvonásba meg bele is tud halni ... úgyhogy összetett a kérdés. ha ennyire kritikus a helyzet, akkor a folyamatos csökkentés még egy elég emberséges módszer csak a kontrollálatlanság miatt ritkán sikerül.


tehát:


1, milyen eg-állapotban van?

2, mégis mennyi az a sok amennyit naponta iszik?

3, van-e már tipikusan alkoholizmusra utaló fizikális jel? (ugye pl "vizenyős pocak", arcbőr, keringési problémák? stb?)

2013. aug. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha gyógyszeres leszoktatásra gondolsz,azt csak orvosi felügyelet mellet lehet alkalmazni,mert komoly mellékhatásai lehetnek,akár halál is,ha csak egy kortyot is iszik rá. Az ilyen problémákkal az addiktológiák foglalkoznak. El kell menni a háziorvoshoz,aki el tud utalni. De ez csak akkor lehetséges,ha édesapád beleegyezik.
2013. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
gyógyszer nincs, egy dolog kjell hozzá akatrat, önmegtartóztatás, nnagyon erösen el kell szánnia magát és ah ö nem akarja te nem tudsz mit tenni.
2013. aug. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
oké, de azért egy ponton túl már nem elég az akarat, ugyanis drasztikus folyamatok mennek végbe a szervezetbe. ez nem olyan dolog, hogy elhatározom, és holnaptól nem iszom ... bár úgy lenne! sajnos ez nem ilyen egyszerű, de aki írta a gyógyszer, arra reagálnám, hogy NANÁ hogy nagyon durva következményei lehetnek annak ha ráiszik, szal azt 10x meg kell gondolni!
2013. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ez nem olyan dolog, hogy elhatározom, és holnaptól nem iszom ... bár úgy lenne!"

Hát pedig ez egy olyan dolog. Én is letettem a cigivel egyidőben önerőből. Másképp sztem nem is lehet.

2013. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

na várj!

amit te írsz, az egy bizonyos szintig működik, igen.

de amikor valaki annyira kemény alkoholista, hogy 2 nap után delíriumba aztán meg kómába is esik? akkor is ezt mondod?

csak mert tudod, láttam én ilyet, meg is ijedtek a nővérkék, és azóta suttyomban inkább tartanak az osztályon piát, mert belátták h ez nem így megy. bizony! a friss szívműtéteseknél is megesik h bekerül egy rosszullét után aztán elég hamar delíriumos állapotba kerül. egy idő után meg belátták h annyi halott mégse kerülhet ki az osztályról, és hiszed vagy sem, viszik a piát is azoknak, akiken látják h alkohol-gondjuk van.


amit te írsz, az esetleg a "még nem elfajult" esetekre igaz, csak tudod én akár alkohol akár drog miatti megvonás okozta keringésösszeomlás miatt is nem egy embert láttam már az intenzív osztályon, aztán "anyag" nélkül küzdöttek ám rendesen az életükért ..... Ha nem hiszed, járj utána nyugodtan, de tudod egy ilyen helyzetben a szervezet működése, akár fiziológiailag akár a receptorokat tekintve, teljesen felborul, és igen, ha egy hirtelen megvonás történik, simán letális kimenetele lehet a dolognak.

2013. szept. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Valóban nem egyszerű a dolog, bár az lenne. A nagyobb gond az, hogy apum félvállról veszi ezt a problémát. Szerinte nem gond az az 1-2 sör naponta munka után. Csak az a baj, hogy szépít a dolgon, mert nem ennyiről van szó, főleg hétvégente + a rövidek mellé. Sokkal könnyebb lenne ha ő is akarná, de így elég nehéz dolgom van. Mindig talál valami okot arra, hogy éppen miért ivott.
2013. szept. 3. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen.ez mind ismerős. De ha Ő nem akarja nem tudsz tenni semmit :(
2013. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!