Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hízás okozhat mitesszereket...

Hízás okozhat mitesszereket és zsírosodó bőrt?

Figyelt kérdés
Nemrég felszedtem pár kilót, és azóta nagyon intenzíven zsírosodik a bőröm (ha végighúzok rajta egy kis darab zsírpapírt látszik rajta). Az lenne a kérdésem, hogy van-e összefüggés a kettő között? Ha igen, akkor fogyással helyretehető? Ezenkívül még szeretném megtudni, hogy a zsíros bőr, mitesszerek és néha pattanások normálisak-e egy 18 éves fiúnál?

2013. aug. 3. 01:34
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Igen, elég valószínű, hogy van összefüggés, de nem konkrétan a testsúlygyarapodás, hanem inkább az ételek, amikkel ezt előidézted lehet a hunyó.

A nehéz, zsíros, fűszeres ételek, illetve a tejtermékek azok amiket a legtöbbször összekapcsolnak a mitesszerek/pattanások elszaporodásával, (ha ételekről van szó).

Próbáld meg ezeknek az ételeknek a fogyasztását kerülni, egyél sok rostban gazdag ételt és akkor egy idő után jobb lesz a helyzet.

Nem tudom külsőleg használsz-e termékeket a bőröd ápolására, de az alkoholos lemosókat mindenképp kerüld, mivel hosszú távon ez csak még jobban fokozza a faggyútermelést, amitől még jobban zsírosabb lesz a bőröd.


A zsíros bőr, mitesszerek, stb, nemtől/kortól függetlenül bárkin megjelenhetnek, 18 éves korban meg pláne, úgyhogy teljesen normális.

2013. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :) Egyébként elég fűszeresen eszek, és hát a tejtermékeket imádom (sajt, tejföl, túró) valószínűleg ez lehet a hunyó... sajnos. Akkor ezek után ezeket próbálom kerülni. Szerencsére szeretem a rostos dolgokat is, szóval nem lesz gond. :D Még egyszer köszönöm. :)
2013. aug. 5. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!