Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kényszer beteg vagyok?

Kényszer beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Mostanában eléggé furi vagyok.Saját magamon tapasztalom hogy,mindent kétszer megnézek vagy megcsinálok.Pl.elmegyek otthonról bezárom az ajtót aztán vissza fordulok és megint meg nézem hogy bezártam-e?Vagy törölgetek de aztán megint kiszedek mindent és át törölgetem őket.Mintha saját magamban kéteklednék.Közben meg tudom hogy, már meg csináltam mégis muszáj ellenőriznem.Szerintetek mi lehet az oka?Régebben is mindig szerettem biztosra tudni mindent de mostanában kiakadok saját magamtól.Szerintetek ez valami kényszer betegség vagy mi?esetleg forduljak dokihoz?Kérlek értelmes válaszokat adjatok...köszönöm
2013. júl. 4. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Kényszeres cselekvés igen. Pszichológushoz / nem pszichiátert javaslok, nem gyógyszeres kezelés kell erre/érdemes fordulni és kitalálni, hogy mi az ami elbizonytalanít, mi történt lelki szintem , ami kiváltotta nálad ezt a reakciót. Minél előbb érdemes tenni érte, mert egyre több minden fog hozzá csatlakozni / kihúztam, lekapcsoltam, elzártam stb/ és az életed minden területére be fog kúszni 2-3 év alatt és az már a mindennapi életedet is meghatározza valamint állandó szorongást, félelmet , feszültséget fog okozni az a gondolat: hogy mi van ha nem zártam el,be vagy húztam ki a vasalót a konnektorból vagy zártam el a gázlángot és sorolhatnám tovább.
2013. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 poiu ***** válasza:
Szerintem sem vagy kényszerbeteg, egyszerűen csak kényszeres. Ha rosszabbodik a dolog (mert pl. a kényszeresség lesz a kényszered :-), akkor érdemes szakemberhez fordulni. Kéne valahogy lazítani, zene, sport ilyesmi.
2013. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!