Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van ez? Hogyan lehetne...

Mitől van ez? Hogyan lehetne eltűntetni ezeket a "bőrszínemtől eltérő csíkokat a hátamről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyre több helyen jönnek létre ezek a csíkszerű bőrvonalak! Térdemnél+ hátomon! Fogyás+ hízás aránytalansága miatt? Esetleg valami krém? Ötlet? A napozás megoldást jelenthet? Illetve hogyan akadályozható meg a keletkezésük? Előre is köszi!!

2013. máj. 25. 00:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a striáról beszélsz, ami nem múlik el soha, viszont egy idő után bőrszínű lesz és halványodik. Igen általában kamaszkorban jelentkezik mikor hirtelen megnyúlik az ember, vagy elhízik kicsit (ez felnőtt korban is előfordul és okozhat striát) vagy még nagyon gyakori jelenség terheseknél. A bőr hírtelen nyúlása okozza amitől szétreped. Nekem kamaszkoromban lettek ilyen csíkjaim a combomon, azóta is látszik de már nem annyira. Most, hogy terhes vagyok már jobban odafigyeltem erre és próbáltam megelőzni a problémát... rendszeresen kenem a bőröm olajjal (búzacsíra, szőlőmagolaj vagy bio extra szűz olivaolaj). Eddig eredményesnek tűnik (8. hónapban vagyok) és úgy tűnik a már meglévő striáimra is "jó hatással" vannak. Eltűnni viszont soha nem fognak teljesen, arra ne is számíts.
2013. máj. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Remek :( köszönöm azért a választ!
2013. máj. 25. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!