Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a gyerekem...

Mit tegyek ha a gyerekem drogokhoz nyúl?!

Figyelt kérdés
15éves lányom rosszabb és rosszabb társaságba keveredik...a rendőrséget már nem egyszer nem kétszer megjártuk(vonatkozik a fogdára is)! egyedül nevelem édesapja angliába él! a minap 3gramm m3 speed-et találtam nála. akármit mondok neki ugyanugy csinálja az anyai pofon sem segit:/ ma mikor elmeséltem neki hgy milyen káros hatásai vannak a drognak kivett a táskájából egy pakk herbált és hozzámvágta hogy próbáljam ki! emellett iszik és dohányzik! mit tegyek?

2013. ápr. 30. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Talán előbb kellett volna megnevelned,még ha egyedül is nevelted, most nem tartanál itt.
2013. ápr. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Azonnal orvosi segítséget kérnék, és küldeném az elvonoba még ha csak egyszer is használta.
2013. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
2 Érdekes, hogy azokkal a 15 éves gyerekekkel akikkel otthon tőrődnek, foglalkozva van velük, és nevelve vannak, azok nem drogoznak, nem dohányoznak, és nem isznak. Érdekes, hogy azoknak a szülei egyikének sem kell a Gyík-on kérdezősködnie, hogy ilyen esetben mi is a teendő.
2013. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
És ezt most miért írod?
2013. ápr. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Azért, hogy gondolkodjon el a kérdezőár nem fog, boritékolható.
2013. ápr. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
* a kérdező bár
2013. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha mindenképpen drogozni akar akkor csak olyan drogot kéne neki engedned ami a szervezetét alig károsítja.
2013. máj. 1. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vagy hagyod, hogy drogozzon, vagy teszel valamit érte.


Ha hagyod:

-Megölik

-Megerőszakolják

-Kirabolják

-Testileg és lelkileg leépül

-Az iskolából eltanácsolják

-Nem talál munkát

-Prostituált lesz

-Börtönbe kerül

-Öngyilkosságot követ el


Ezekből valamelyik illetve ezeknek a kombinációjára 90% esélyt adok, ha azt hiszi, hogy ez teljesen normális. Arra ne is számíts, hogy kigyógyul ebből, önmagától ilyen szakaszban már biztos nem. Nem tudom melyik településen laktok, de tudom hogy működik ez az egész. Sőt, valószínűleg te is része leszel az egésznek, ha nem lépsz közbe. Nem egyszer indult az egész így, hónapok múlva elkezd meglopni téged a saját lányod, hogy legyen pénze drognak. Aztán vagy veled marad vagy nem, ezt nem tudom megjósolni.


A másik lehetőség, hogy nem hagyod. Szakértő se tud vele mit kezdeni, mert a kezelést nem fogja végigcsinálni, fogva tartani meg nincs joguk. A rendőrség is csak néz, mert igazából ez az egész nem büntethető komolyabban, ha saját használatra van nála kisebb mennyiségű kábítószer. Csak te tehetsz érte, több szankciót kell alkalmazni, több pofont kell leosztanod, elköltözhettek, pszichológushoz kell elküldeni a lányt, segítséget kell kérni az iskolától is. Még visszafordítható a folyamat, meg kell ragadnod minden lehetőséget.

2013. máj. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem akarja, hogy segítsenek neki, nem fog leszokni.

Én nem hibáztatlak téged, nem feltétlenül te nevelted félre.

Neki kell eldönteni a beszélgetés hatására,h nem kell ez neki. Ha már erre rájött, akkor pszichiáter, elvonó...

2013. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Most úgy őszintén honnan tudtad hogy mennyi és mi? Tán kimérted? Nagyon kamu szag van.
2013. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!