Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet a gond?...

Szerintetek mi lehet a gond? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

4 hónapja kezdődött az egész...fájni kezdett a fejem,mintha bentről szétnyomta volna valami.Elmentünk az orvoshoz és beutalt szemészetre,kiderült,hogy belső szemtengelyferdülésem van és szemüvegre van szükségem,meg is lett a szemüveg elkezdtem használni és 2 hetet nem is fájt a fejem,teljesen jól éreztem magam.De most újra elkezdett fájni,és már lassan 1 hete megint fáj,mit tegyek,januárban kezdődött az egész.FORDULJAK ÚJRA ORVOSHOZ?És ami a legfontosabb...attól félek,hogy valami komoly betegség áll a háttérben,valaki meg tudna nyugtatni.


16/F



2013. ápr. 15. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

A szemtengelyferdülés bizony kemény fejfájást okozhat. De ha már viselsz szemüveget és még fennáll a problénma akkor szerintem el kéne menned neurológiára. Mivel még kiskorú vagy elmehetsz a Heim Pál Kórházba ott jó neurológusok vannak. Illetve az Országos Idegtudományi Intézetben is vannak jó fejfájásszakértők de azt csak végső esetben javaslom mert ők csak gyógyszerezni fognak ha esetleg kiderül hogy migréned van. Fájhat a fejed a frontoktól is mostanában elég változékony volt az időjárás.

Esetleg leírnád milyen jellegű a fájdalom és mikor milyen körülmények között szokott előjönni a fejfájás?

2013. ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet a szemedtől is, de lehet, hogy valami más. Kérj a háziorvosodtól beutalót vérvételre. Ha ott nem derül ki semmi, akkor menj el neurológiára. Én 8-10 hónapja szenvedek folyamatos fejfájással. Először csak ritkábban fájt, mostanra eljutottam odáig, hogy amikor ébren vagyok, folyamatosan fáj a fejem. Először engem is vérvételre küldtek, aztán szemészetre. Szemészeten kiderült, hogy rossz a szemem, kaptam szemüveget, hordom is rendesen, de ugyanúgy fáj a fejem. Elmentem neurológiára, először a Heim Pálba. Ott azt mondta a doktornő, hogy semmi bajom nincsen, csak az életmódommal van baj és biztos magas a vérnyomásom. (Illetve hozzátette, hogy ez nem az ő szakterülete, ami azért picit nevetséges volt egy neurológustól. :) ) Azóta volt 24 órás vérnyomásmérőm, kiderült, hogy teljesen normális a vérnyomásom, csak a pulzusom magas, arra azóta gyógyszert szedek. Az életmódomon is változtattam (többet alszom, rendszeresebben eszek, kevesebbet ülök a gép előtt, többet mozgok...stb.), de a fejfájás még mindig tart. A napokban eljutottunk az Országos Idegtudományi Intézetbe is, ahol azt mondták, hogy migrénem van. Vélhetően édesanyámtól örököltem és most jött ki. Kaptam rá gyógyszert, még vár rám egy MR és pár vizsgálat, aztán vélhetően lezárhatjuk az egészet és tudjuk kezelni a problémát. Mindenképpen érdemes utána járnod, mivel nekem a tanulásom rovására ment az egész, nehogy te is hasonlóan járj. Én már bánom, hogy az elején nem foglalkoztam vele és nem kezdtem semmit már akkor ezzel. Akárki akármit mond, a fejfájás nagyon komoly probléma tud lenni, sajnos. Remélem tudtam valamiben segíteni.


16/L

2013. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!