Kinek volt már eltörve a lába? (többi lent)
A 13 éves unokaöcsém (húgom fia) ma két hete törte el a síp- és szarkapocscsontját is.
1 hét fekvőgipszet kapott és a húsvéti ünnepek miatt múlt hét kedden került sor az első kontroll vizsgálatra, ahol is megállapították, hogy sajnos nem indult meg eléggé a törött csontok gyógyulása. A következő kontrollra ma került sor. A két kontroll alapján elmondható, hogy a gyógyulási folyamat nem lassan de nem is gyorsan indult meg.
Amely immáron azt jelenti, hogy járógipszet kapott. Bár még rá nem léphet. Járáshoz egyelőre KÖTELEZŐ neki a mankó.
# Jelenlegi állás szerint ápr. 23-án azaz két hét múlva kap olyan járógipszet amire már rá is léphet. #
Ez utóbbival kapcsolatban lenne kérdésem.
1. Volt-e már valakinek olyan járógipsz a lábán amire rá léphetet?
2. Kellett-e kötelezően mankót használnia?
3. Gyerek esetében: Hogy tudta megoldani az iskolába járást? (főleg a tömegközlekedés miatt)
Nekem sajnos már volt eltörve a lábam, többször is. Így már a járógipsz által nyújtott "élményekből" is bőven ki tudtam venni a részem.
Saját tapasztalat alapján szerintem unokaöcséd egyébként nem járógipszet kapott, hanem legfeljebb körkörösített fekvőgipszet (a járógipsz attól járógipsz, hogy rá lehet lépni és nem feltétlenül kell mankó). Azaz már nem csak a lába hátsó oldalán vagy egy gézzel körbetekert gipszsín, hanem a lába teljesen körbe van gipszelve. Az, hogy terhelheti avagy sem, az egy teljesen másik kérdés, nyilván az ő lába a nem elégséges csontképződés miatt még nem terhelhető.
Amíg az orvos azt mondja, addig mindenképpen használjon mankót, nem érdemes túl korán terhelni, csak hosszabb gipszes időszak lesz belőle (ez is saját tapasztalat).
Amikor még suliba jártam, akkor én amíg fekvőgipszem volt (azaz nem terhelhettem a lábam) addig otthon voltam. Járógipsszel már mentem suliba, általában a szüleim vittek, de időnként tömegközlekedéssel is. Ami nem túl kellemes (és inkább csak száraz időben ajánlott), de kibírható. Csak egy kicsit több időt kell rászánni, mint normálisan.
Nekem sajnos 1 évvel ezelőtt a sípcsontom tört el.
Nem volt egyszerű dolgom.
A lábamon 1 hónapig fekvőgipsz volt. (Ezt az egy hónapot tűrtem egyébként a legrosszabbul.)
Aztán már "könnyült" a dolgom, hiszen járógipszet kaptam. De kötelező volt mankóznom. Így mehettem iskolába. Amikor lehetett a szüleim hordtak.
Két héttel azután, hogy megkaptam az első járógipszemet a kontrollon bár újabb járógipszet kaptam, de ez már terhelhető volt. Bár az orvos javaslatára "csak" fokozatosan és rövid időszakokban. Innentől volt az, hogy egyre kevesebbszer volt arra mód, hogy szüleim autóval hordjanak iskolába így egyre többször kényszerültem tömegközlekedést (busz) igénybe vételéve járni.
Voltak pozitív és negatív élményeim is. Hál' Istennek a pozitívak voltak többségben.
6 héttel az első a még nem terhelhető járógipsz és 4 héttel az első már (természetesen fokozatosan) terhelhető járógipsz feltétele utáni kontrollon kaptam már engedélyt a lábam "teljes" terhelésére. (Persze még 1 hónapig gipszben volt.)
Ebben az időszakban volt egyébként a legtöbb alkalom, hogy tömegközlekedéssel mentem suliba és ért egyre több negatív élmény.
Néhány információ az előzményekhez és a gyógyulásának folyamata.
Sérülés megtörténte: 2013. március 25.
A sérüléskor 1 hétre gipszsínt kapott. A legelső kontrollra (a húsvéti hosszú hétvége miatt) 2013. április 2-án került sor.
A kontrollvizsgálat során kiderült, hogy nem indult meg kellő képpen a csontosodási folyamat, ezért további 1 hétre fekvőgipszet kapott. Az ápr. 8-i kontrollon ténylegesen körkörös fekvőgipszet kapott 2 hétre. (Bár először azt mondták, hogy járógipsz, de később javított a doki is.)
A következő kontrollra 2013. április 23-án került sor, ahol mér végre járógipszet kapott. Bár járógipszről van szó, de ebben az esetben még az orvos tanácsára állandóan kellett használnia a mankót. A 2013. május 7-én sorra kerülő újabb kontroll során ezt a kitételt annyiban módosította a kezelőorvosa, hogy itthon már próbálkozzon a mankó nélküli járással, de hosszabb utakra (tömegközlekedés és iskola) továbbra is rendszeresen használja a mankót.
Újabb kontrollra jövőhéten kedden (2013. május 21.) kerül majd sor, melyen várhatóan a mankó "teljes" elhagyását vagy szükség szerinti használatát fogja az orvos javasolni illetve kitűzésre kerülhet az a nap amikor már a járógipsz is lekerülhet a lábáról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!