Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 4 éves himlős gyerek 10 hetes...

4 éves himlős gyerek 10 hetes terhes anyukája mire számithat?

Figyelt kérdés

Ma 3-ik napja himlős a lányom, már hólyagok vannak a homlokán, mellkasán, 1-1 máshol is a testén, még nem volt lázas, de várható. A gyerekorvos szerint legyünk itthol, ha kell csillapitsunk lázat, ne fürösszem.

Mire számitsak, meddig kellesz itthol lennem? Dolgozok, és 10-ére van időpontom a nőgyógyásznál is.

Mehetek orvoshoz?



2013. ápr. 7. 11:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem irni, hogy én már voltam himlős gyerekkoromban.
2013. ápr. 7. 11:02
 2/9 anonim válasza:

Az első kérdés,hogy te voltál e már himlős?

Mert,ha igen,akkor védett vagy,nem kapod el!

Miért ne mehetnél orvoshoz?Ezt most nem értem!

2013. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Hát az én fiamnak 6 napon keresztül jöttek elő újabb pöttyök, és utána is kellett kb 1 hét mire az összes leszáradt. Szerintem összesen ha simán átvészelitek a himlőt akkor 1,5 hét, de utána sem ajánlatos olyan helyre vinni a gyerkőcöt egy ideig ahol sokan vannak zárt helyen, mivel piszkosul legyengíti az immunrendszert sajnos :(
2013. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nem azért de ez, hogy került a "kamaszok" alkategóriába?? :O
2013. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tényleg a kamaszokhoz került :) Véletlen, kisgyerekekhez akartam tenni.

Akkor most amig az utolsó hólyag le nem szárad, addig kell ithol lennünk? Mikor mehet oviba én meg munkába?

Fürdetni ugye nem szabad, de azért lemosdatni muszály.

2013. ápr. 7. 11:39
 6/9 anonim válasza:
Hát ha már nem jön elő újabb hólyag és mindegyik varas elvileg már nem fertőző. Én zuhanyoztattam minden este a kisfiamat, nagyon gyorsan, és utána óvatosan csontszárazra töröltem.
2013. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vegyél a gyógyszertárban rázókeveréket, párszáz forint, és nagyon hasznos szúnyogcsípésnél, himlőnél egyaránt. Hűsíti, és szárítja a kiütéseket, nem fog annyira viszketni. Nőgyógyászhoz nyugodtan elmehetsz, kérj meg valakit, aki volt már bárányhimlős, hogy vigyázzon rá addig, a többire meg kérdezz rá a gyerekorvosnál.
2013. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, lányok.

Valamiért azt hittem én is szobafogságban vagyok :)

Egyre jobban vakarózik, holnap veszünk valamit amivel kebegethetjük, mert az orvosunk szerint nem kell...

Olyan kis aranyos, nem is panaszkodik, egyenlőre :)

2013. ápr. 7. 13:41
 9/9 anonim válasza:
Ha lehet ne azt a rázókeveréket, mert talán többet árt mint használ. Van mentolos hintőpor, meg ha picit többet rászánsz a dologra akkor a poxclin hab, ettől a kisfiam egyáltalán nem vakarózott.
2013. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!