Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nővérem mandulaműtéten esik...

Nővérem mandulaműtéten esik át. Mit vihetek neki beteglátogatóba?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szénsavmentes folyadékot.Vizet,izesített vizet.

A gyümölcslevek sem annyira jók, mert a gyümölcstartalom miatt a friss sebet csíphetik a torokban. Műtét után esetleg valami jó kis leves, darabos semmiképp, mert gyakran napokig elég erősen fáj a torok.

2009. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fagyit,vagy valami hideget de olyat válasz amibe nincsen tej.
2009. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
fagyitól jól begyulladhat a friss seb. Ezt a kisgyerekeknek szokták mondani.
2009. szept. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első nap: vizet, teát, szűrt gyümölcslevet (nekem nem csípett az almalé, szőlőlé). - enni még úgyse szabad.


Banánt ne vigyél, mert nekem pl. az borzasztóan marta a sebet.


Másnap kekszet, főzeléket (ne tejeset), valami puhára főtt hússal.


Utána vihetsz bármit, csak könnyen csússzon (szaftos húsok, főzelékek, tészták, tört krumpli), bár az evés úgyis kínszenvedés lesz neki.


MAndula műtét után NEM lehet enni:

- panírozott dolgokat, csípőset, borsosat.


Ne hajolgasson, ne erőlködjön, ne cipeljen nehezet még egy hónapig a műtét után, mert bevérezhet.

De ezeket úgyis el fogják mondani neki.

2009. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 9évesen vették ki a mandulámat,21éve. Velem fagyit etettek,erre tisztán emlékszem. A doki mondta anyunak hogy jó mert hűsíti a sebet és hamarabb gyógyul!
2009. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
15 evesen vettek ki a mandulamat, en csak fagyit tudtam enni ( tejeset ettem es nem volt bajom tole ) es csak jeghideg vizet ittam, mert minden csipte.
2009. szept. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
43%

Nekem kb. 11 hónapja (tavaly novemberben) vették ki a mandulmat 24 évesen. Szerintem szénsavmentes ásványvizet vigyél neki meg valami péksüteményt, vajas pogit vagy valami ilyesmit.

Egyébként az én dokim egyáltalán nem ajánlotta a fagyit mert attól csak jobban begyullad a seb.

2009. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 14. 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
A forro dolgoktol gyullad be jobban.
2009. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!