Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Mi történik velem?...

SOS! Mi történik velem? Nagyon félek! Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

A legfrissebb eset ma délután volt. Néztem a tévét, de elbóbiskoltam. Nem aludtam túl mélyen. Mikor már kezdtem ébredezni de még nem ébredtem fel, még álmodtam. Álmodtam, de hallottam a tévét, hogy mit beszélnek benne. Meg akartam mozdulni, de nem tudtam. Kicsit kinyílt a szemem, de nem emlékszem, hogy azt álmodtam-e, vagy tényleg kinyílt a szemem és igazából nem tudtam mozdulni. Igazából az egészet nem tudom, hogy csak álom-e. Hogy akkor álmomban vagy ébren, de próbáltam mozogni. Nem tudtam, de mikor a bal kezem próbáltam mozgatni, nagy nehezen sikerült. Egyszer-kétszer megmozdítottam, majd végül igazából felébredtem és felültem, nagyon megijedtem.


Már néhányszor volt ilyen. Olyan, mintha ébredés előtt mikor még nem vagyok fent teljesen, nem tudnék mozogni. Volt, hogy nem csak így délutáni szundikálásnál volt, hanem reggel is. De ez nem minden alvásnál van így.

Rettegek hátha nem álom, és valami nagyon komoly bajom van. Anyunak is mondtam, azt mondta rá, ez hülyeség, csak álmodtam. Persze ő nem érezte azt, amit én.

Nagyon kérlek, segítsetek! Forduljak orvoshoz? Van ilyen betegség? Nagyon félek!


2013. márc. 3. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2013. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
alvási paralízis, teljesen normális
2013. márc. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Normális? Mennyire? Na most aztán tényleg halálfélelmem van. :(((

Mit kell az alatt érteni, hogy teljesen normális?

2013. márc. 3. 19:45
 4/12 A kérdező kommentje:
Tényleg meg lehet így halni? Ahogy elolvastam, elsírtam magam. :((( Mondjatok valamit kérlek!!! :(((((
2013. márc. 3. 19:48
 5/12 A kérdező kommentje:

Menjek orvoshoz? Kérlek segítsetek, válaszoljatok!!!

:((((

2013. márc. 3. 19:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg. Ártalmatlan jelenségről van szó, még akkor is, ha ijesztő. Itt olvashatsz bővebben:

[link]

2013. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És mi az, ami még normális? Úgy értem, hogy pl ha minden nap előfordul, akkor forduljak orvoshoz? Vagy az is normális? Vagy az már túl gyakori?
2013. márc. 3. 21:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt írtad, "néhányszor volt ilyen", szerintem nincs miért aggódnod. Viszont látom, hogy piszkosul félsz, így a lelked megnyugtatása érdekében nyugodtan keresd meg a háziorvosodat. Ő valószínűleg hatékonyabban tud majd megnyugtatni, mint ismeretlen emberek a neten.
2013. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Volt, hogy egymás után egy-két nap is volt ilyen. Van, egy héten egyszer azt hiszem mindig volt az eltelt időben.

Közben beszéltem egy ismerőssel. Mondta, hogy neki is volt ilyen és megijedt, de nem törődött vele. Volt azt kész. Én sajnos nem ilyen vagyok, minden kis tünetnél, amiről tudom, hogy nem normális, bepánikolok. Megpróbálkozom életmódváltással remélem segít, de lehet jobban meg tudnék nyugodni, ha orvossal beszélnék róla.

Nagyon köszönöm a válaszod!

2013. márc. 3. 22:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, először en is naaaagyon megijedtem!


Azóta legalább heti 4x van hogy nem tudom mozdítani (csak tologatni) a kezem ébredés után, mert elaludtam. Nincs véráramlás a végtagban.

2013. márc. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!