Férfiaknál az önvizsgálat odalent hogyan történik és mire kell odafigyelni és mikor kell orvoshoz fordulni?
Észrevettem némi herenagyoboddást,de lehetséges hogy csak a koromnak köszönhető 18F.
A a herezacskóban érzek érhez hasonlót, és a bal és jobb herénél is valami cső szerűséget. Normális?
Erről számos írást találsz a neten!
Íme az egyik:
A 15-35 év közötti férfiak körében leggyakrabban előforduló rákos megbetegedés a hererák. Korai felismeréssel szinte 100 százalékosan gyógyítható a betegség, ezért is fontos a rendszeres önvizsgálat.
Fontos, hogy a fiúk már 13-15 éves korban elkezdjék rendszeresen, legalább havonta egyszer megvizsgálni a heréiket, megtanulni érzékelni azok normális állapotát, mert csak így fogják tudni a későbbi eltéréseket felismerni.
Különösen nagy figyelmet kell arra fordítani, ha herék nem szálltak le három éves korig, mert ebben az esetben nagyobb a betegség kockázata. A művelet nem vesz igénybe három percnél többet, ám akár életmentő is lehet, ha idejében felismerik az esetleges elváltozásokat!
A hererák tünetei, okai, kezelése
Rizikófaktornak számít a herét ért korábbi trauma - rúgás, ütés, összeszorítás -, valamint bizonyos fertőző betegség, heregyulladás gyakori fellépte.
Az önvizsgálat menete
A herevizsgálatra a legalkalmasabb időpontot egy meleg fürdő, vagy zuhany utáni percek jelentik, mikor a herezacskó izomzata ernyedt állapotban van.
1. Először is a tenyérre helyezett herezacskót óvatosan emelgetve kell megvizsgálni annak súlyát; egyszerre mindig csak egy herét. Nem rendellenes, ha az egyik here egy kissé súlyosabb, mint a másik; az a fontos, hogy később ebben bekövetkezik-e változás.
2. A hüvelyk- és mutatóujj segítségével óvatosan körbe kell tapogatni mindkét herét, ellenőrizve, hogy nem tapintható-e rajtuk csomó, vagy nem nagyobbodtak-e meg. Ha könnyen összenyomódó, rugalmas duzzanat található rajta, nem kell megijedni, nem a hererák jele. Valószínűleg ez a herezacskóban lévő folyadék, ami vízsérv formájában jelentkezik, ám egyszerűen kezelhető.
3. Ezután következik a mellékherék és ondóvezeték vizsgálata. A heréket a pénisz töve felé tapintva lehet érezni a mellékherét. Érintésre kissé érzékeny lehet, s akik először vizsgálják magukat, esetleg csomónak érezhetik azokat. Az ondóvezeték a mellékherék mögött elhelyezkedő, sima, kemény "cső". Mindkét odalát meg kell vizsgálni.
Mikor kell orvoshoz fordulni?
Amennyiben bármilyen eltérés tapasztalható, forduljon orvoshoz! Ez lehet:
fájdalom vagy kellemetlen érzés a herében vagy a herezacskóban,
bármilyen szokatlan eltérés a két here között,
csomó vagy eltérés a here felszínén.
Hali!
˙
Ezt már ugyan egy másfél éve kirészleteztem egy akkor nekem nyitott topikban, de akkor bemásolom megint...
==~=~=~=~==
AZ ÖNVIZSGÁLAT azonban nemcsak a herék áttapintásos vizsgálatából áll, hanem az egész test, és a nemi szervek mindenre kiterjedő, vmint a mellkas ellenőrzéséből, amelybe beletartoznak az alábbiak:
1.) Herezacskó ill. az alatta és a végbélnyílás közti terület formájának, bőrfelszínének, annak épségének alapos áttekintése, megtapintása.
2.) Herék súlyának, formájának, a hozzájuk tartozó mellékherék és ondózsinórok alapos megtekintése, áttapogatása, daganat/duzzanat/csomók, visszértágulat keresése álló és fekvő testhelyzetben.
3.) Az ágyékcsatornák mutatóujjal történő vizsgálata az ágyékhajlatban lévő nyirokcsomók ellenőrzése, megkeresés áttapintása.
4.) A hímvessző barlangos testjeinek és makkjának áttapintása, az azt fedő péniszbőr ill. a makkot fedő fityma külső és -- hátrahúzás után a -- belső részének szemmel majd kézzel történő átvizsgálata.
5.) A makk felszínének, peremének, ill. a perem alatti árkának megtekintése és áttapogatása.
6.) A húgycső ajkainak szétnyitása, amiközben bele kell nézni, ill. a belőle kiinduló, lefelé a makkon át a fitymába futó fékhúr morzsolgatása, finom feszegetése, ami közben figyelni kell a rendellenességeket, ill. a fék ill. a makk reakcióit.
7.) Az egész mellkas körkörös áttapogatása a tenyérrel és az ujjakkal a mellbimbó, ill. annak udvara alatti szövetekben álló és fekvő testhelyzetben.
˙ ˙ (A melleid majd később, ha jobban beindul a fejlődésed, úgy 14-16 éves kor között vmikor neked is jobban el kezd nőni, ki fognak ugrani, s előfordulhat bennük 1-1 duzzanat/csomócska, ami nem rák lesz, hanem a serdülőkorban teljesen természetes jóindulatú mellmegnagyobbodás... (genuine gynecomastia) ...ideiglenes következménye egy vagy mindkét oldalon, amitől nem kell majd megijedned! :-) )
8.) A hónaljban lévő nyirokcsomók ellenőrzése, megkeresése áttapintása álló és fekvő testhelyzetben.
Ez lenne az önvizsgálat végzésének szempontjai és lépései. A teljes testfelszíned áttekintésében nagyon sokat segít EGY EGÉSZALAKOS TÜKÖR is pl. Én is így alkalmazom a gyakorlatban ill. ha felkérnek rá, akkor vizsgálatkor, akit meg érdekel, annak meg így tanítom meg.
!!! Ezt a teljes önvizsgálati protokollt havonta legalább 2-3x, elsősorban 15-35. életév között a legajánlatosabb végezni, (persze később is), mert ebben a korban vagyunk a legveszélyeztetebbek, ekkor a legnagyobb a fiúknál/férfiaknál a HERERÁK és a MELLRÁK (!) kialakulásának kockázata.
==~=~=~=~==
A fenti részletet az alábbi topikba írtam anno...:
>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..
...amit most néhány dologgal felbővítettem. :-)
˙
Ha bármilyen kérdésed merülne fel, ne habozz feltenni, akár itt, akár >>priviben! ;-)
Üdv: EE
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!