Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Jogosult vagyok ingyenes...

SOS! Jogosult vagyok ingyenes orvosi ellátásra?

Figyelt kérdés

Pályakezdő regisztrált álláskereső vagyok, tb-m nem volt fizetve.

Megbetegedtem és mivel nem javul az állapotom, kénytelen leszek elmenni a háziorvosomhoz, azonban nem tudom, hogy mire számíthatok? Ingyenes ellátásra vagy ott kell fizetnem?

És ha fizetnem kell, akkor egy influenza tünetes megbetegedés vizsgálata, gyógyszerírás mennyibe kerülhet?

(Mielőtt megkövezne valaki naplopó életmódomért, pont most találtam munkát, de így nem tudok kezdeni.)


2013. febr. 20. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem volt fizetve a tb-d, akkor nem vagy jogosult ingyenes orvosi ellátásra.
2013. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Regisztrált álláskeresőként jár a TB, csak igényelni kell az önkormányzatnál.
2013. febr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Járhat, de nem igényeltem. Találtam is munkát, tehát rendezett lesz a tb-m, de már holnap kellene mennem orvoshoz, így az igénylés procedúrája miatt nem jöhet számításba.
2013. febr. 20. 20:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem igényelted, akkor nem lett fizetve, tehát nem jár az ingyenes ellátás.
2013. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, ez már tiszta, de így mire számíthatok? Vizsgálat után mond egy összeget és ott kell fizetni? Vizsgálat előtt jelezni kell a rendezetlen biztosítást? Milyen összegről lehet szó?
2013. febr. 20. 20:45
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az álláskeresési támogatásban részesülő személy biztosítottnak minősül."


[link]


1997. évi LXXX. törvény a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e

szolgáltatások fedezetérőlérintett szakaszok: 1. § 2. § (3) (5) 4. § – 11. § 18. § (1) 19. § 21.§

2013. febr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A lenti nem saját szöveg, valaki más válasza egy hasonló kérdésre, de a lényeget leírja:


"Miért nem tudják megérteni az emberek, hogy hazánkban nem úgy működik az egészségügy, mint Amerikában? Itt az orvosi ellátás - a magánrendeléseket nem számolva - ingyenes. MINDEN MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR SZÁMÁRA. (Illetve bizonyos kitételekkel egyéb személyeknek is.)


Hazánkban NEM LEHETŐSÉG a társadalombiztosítás, hanem KÖTELEZETTSÉG. Törvény által előírt kötelezettség. Tehát nem választhatod, hogy neked lesz vagy nem lesz. Bár a rendszer úgy működik, hogy ha nem vagy biztosított, akkor magad után kell jogviszonyt szerezned, saját eljárásoddal.

DE EZ NEM AZT JELENTI, hogy te kibújhatsz a fizetés alól. Mert ha nem jelented be magad, és három év múlva kiderül, hogy van két év "elhanyagolt tb-d" akkor azt bizony az APEH be fogja rajtad vasalni. Keményen.

Pont ezért nem LEHETŐSÉG, hanem kötelesség, és PONT EZÉRT JÁR az ingyenes orvosi ellátás MINDEN TAJ-számmal rendelkező embernek - függetlenül attól, hogy fizetik-e utána, vagy fizeti-e maga után a TB-t. Mert ha nem, akkor bizony be fogják vasalni rajta.


Tehát: Az orvosi ellátás AKKOR IS INGYENES, ha nem fizeted. Mert egyszer úgyis kifizettetik veled.

Csak, hogy értsd: Elmész az orvoshoz, és nem rendezett a jogviszonyod, attól az orvosnak MÉG PONT UGYANOLYAN kötelessége ellátni, mint, ha rendezett lenne. Csak figyelmeztetnie kell, hogy rendezzed a jogviszonyod.

Ha másodszor is elmész orvoshoz úgy, hogy nem rendezett a jogviszonyod (vagy olyan helyzetbe kerülsz, hogy el kell, hogy lássanak), akkor is TÉRÍTÉSMENTESEN látnak el, azonban már újra nem figyelmeztetnek, hanem jelentik a területileg illetékes APEH felé az esetet, aki hivatalból eljár a jogviszony rendezése okán.


Ennyi a történet. Hazánkban nincs olyan, mint Amerikában. Nálunk a TB az minden TAJ-számmal rendelkezőnek egységes. Ha rendezett a jogviszony akkor is, ha nem, akkor is.


Oltári nagy félreértés van a magyar emberek fejében ebben a kérdésben.


A TB-t fizetni KELL. Nem pedig elhatározásod szerint LEHET!


A téged ellátó orvos PONT UGYANÚGY megkapja a TB-től az ellátás költségét akkor is, ha nem rendezett jogviszonyú személyt látott el."

2013. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, azt hiszem te mindenre jogosult vagy, ingyenesen.
2013. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mivel ellátásban nem részesülök, így nem.

De bárhogy is van, holnap kénytelen leszek elmenni orvoshoz, mert így rizikós az egészségem és örülhetek ha a munkáltató vár még, amíg valamennyire felgyógyulok.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

2013. febr. 20. 21:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Legyen megértő az orvosod...
2013. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!