Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kék könyvvel, azaz alkalmi...

Kék könyvvel, azaz alkalmi munkavállalói könyvvel milyen orvosi ellátásra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
2008. januárjában megszűnt a munkanélküli járadékom. Addig az időpontig biztosított voltam. Most alkalmi munkavállalói könyvvel dolgozom, un. "kék" könyvvel. Az OEP szerint csak a munkavállalás napján és a munkahelyemen történt baleset esetén jár ellátás, amit a beragasztott bélyeggel igazolok. A munkaadóm szerint pedig ugyanolyan ellátásra vagyok jogosult, mintha normál bejelentett állásom lenne.
2008. ápr. 22. 21:30
 1/3 anonim válasza:

Szia. nem vagy jogosult ellátásra . Ha alkalmi munkavállaló vagy akkor be kellett volna jelentkezned az Apehhoz, mint saját magad után járulék fizető, ami havi szinten 4350.- ft befizetsvel jár. És akkor vagy jogosult ellátásra. A munkaadód hülyeséget beszél. Neki ez a könnebb mert a 400, vagy 700 ft-os közteherjegyen kívül nem fizet utánnad más járulékot, adót. Neked viszont nem ad ellátásra jogot (egy kivétel van, ha balesetet szenvedzs a munkahelyeden amikor az nap van bepecsételve, de csak a baleseti ellátásra vagy jogosult ekkor).

Ráadásul ha még nem jelentkeztél be az Apehhoz, akkor pótold, mert bmég jól meg is bírságolhatnak, ha kiderül, hogy nincs biztosításod.

2008. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Ön mint munkavállaló, a munkáltató által beragasztott közteherjegyek alapján egészségügyi szolgáltatásra, baleseti táppénzre jogosult, továbbá nyugdíjához szolgálati időt gyűjt."

[link]


Eddig ezt sikerült találnom az ügyemben, és ha jól gondolom ezek alapján, akkor jogosult vagyok ellátásra szerintem. Most akkor hogyis van ez? Tényleg nem értem, hogy lehet ennyire ellentmondásos a dolog.

2008. ápr. 29. 23:05
 3/3 anonim válasza:
Jogosult vagy ellátásra ,de csak azon a napon,amikor be van ragasztva a bélyeg.Ha aznap mész orvoshoz,amikor nem dolgozol ,akkor nem vagy jogosult,hacsak nem fizeted magad után a havi összeget.Ha kapnál szoc.segélyt ,vagy munk.segélyt ez is megoldódna.Mellesleg ez nem akkor fog kiderülni ,amikor igénybe veszed a szolgáltatást ,hanem évek múlva ,amikor az APEH bekéri a papírokat visszamenőleg!Ja,táppénzről ,Gyedről ,stb.nem is kell álmodozni és óriási nyugdíjról sem!Ne dolgozz a könyvvel!!!!!!
2008. dec. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!