Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémások, kinek mi vált be?

Ekcémások, kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, és sajnos évről évre kiújul az ekcémám, már 16 éves korom óta. Eddig csak hidegben vagy nagyobb porban jött ki, de ha kenegettem valamilyen kamillás krémmel, helyrejött. Most viszont már nyár óta szenvedek vele. Már két bőrgyógyásznál jártam, amit felírtak, elsőre hatott, de mikor újból kijött és újból elkezdtem használni ugyanazt a krémet, már nem működött.

Az második dokit többen is ajánlották, nem hiszem, hogy tévedett volna, de arra nincs keretem, hogy havonta eljárkáljak bőrgyógyászhoz. Több tanácsot is adott, amiket igyekszem betartani, kesztyűben mosogatok, igyekszem kevesebbet kezet mosni és mindig szárazra törlöm a kezem. Most mégis megint kezd csúnya lenni a kezem. Annyira, hogy már egész nap folyamatosan fáj. Már szinte hozzászoktam, hogy alig tudom kiegyenesíteni az ujjam, a bőröm pedig olyan a kézfejemen, mint a dörzspapír.

Az orvos azt is javasolta, ne fogyasszak olyan ételeket, amiket valamilyen erjesztési folyamattal készítenek, pl. sajtot, bort, kenyeret. Más is kapott ilyen tanácsot?

Bármilyen javaslatot szívesen fogadok, mert már tényleg nem tudom, mit csináljak, már a közérzetem is rossz az állandó fájdalomtól.



2013. febr. 19. 20:55
 1/3 ThisIsMyName válasza:
Én óvodás korom óta ekcémás vagyok... véresre vakartam mindig. A mai napig is kijön bár most már csak az ujjaimon. Nekem a Diprosalic oldat vált be !!! 1-2 nap és nagyon szépen elmúlik! :) Remélem tudtam picit segíteni, ha ezzel még nem próbáltad.
2013. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alkcema kenőcs.

A diéta nekem nem jött be. Mert alapvetően lelki oka van a kórnak. Ezért keress fel egy alternatív gyógyítót.

Jobbulást!

2013. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is azt mondta az orvos hogy ne egyek semmi tejeset,de ugyanúgy előjött.. Én most próbáltam ki a sheavajat, egész jó, kezd halványodni, meg nem is viszket annyira. De jó a kókuszzsír is. De ezeknek csak akkor van értelme, ha teljesen bio módra vált az ember. Én csak mosódióval mosok meg ecettel meg bioszappanokat használok. És ha az árát nézem, ìgy kevesebbet költök tisztítószerekre, meg tisztálkodószerekre. Remélem tudtam segíteni! Ha van kérdésed, nyugodtan írj! :-)
2014. febr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!