Ha éves nőgyógyászati rákszűrésre megyünk miért nem értesítenek ki ha bármi gond van? A tűdőszűrő meg kiértesít.
Bocsánat. Én egészségügyis vagyok.
Aki eljön nőgyógyászati rákszűrésre, annak mindig el van mondva, hogy kb. 2 hét múlva van meg az eredmény. Nem minden intézménynek van lehetősége kiértesíteni a beteget egyrészt, másrészt nem is kötelessége.
Nektek viszont, kutya kötelességetek visszamenni és megkérdezni az eredményt.
Csak még mielött ezért is az orvos, vagy az egészségügyi dolgozó lenne hibáztatva.
A tüdőszürő állomáson készített mellkas rtg-n ha találnak eltérést ott kiértesítenek, de csak a tüdődre vonatkozóan, pl a szívmegnagyobbodás miatt nem küldenek neked levelet. A tüdőszűréshez tüdőgyógyászati vizsgálat is hozzá tartozik, ahol az orvos kikérdez, meghallgatja a hátad és ha szükséges légzésfunkciót is vizsgál, ezután jön a mellkas röntgen. Ez egy tüdőszűrés. Nem az mikor szimplán egy mellkas rtg-t csinálnak.
Tüdőgyógyászhoz menni ingyenes. Háziorvostól kell beutaló ennyi, de legalább komplexen ki vagytok vizsgálva.
radiológián dolgozom. Orvosokkal évek óta. Tudok ezt azt.
A mellkas röntgen nem minden esetben mutat ki mindent.
A tüdőgyógyász állapította meg hogy tüdőgyulladásom van a mellkas rtg pedig nem mutatott ki semmit.
Amúgy nekem igazándiból oly mindegy te hogyan vizsgáltatod ki magad és hogy mész vagy nem mész vissza az eredményért, én mint egészségügyis több év tapasztaltból leírtam amit gondolok, hátha valakinek ez fontos. Ha neked elegendő a sima mellkas rtg akkor csináltasd csak azt szíved joga. Ettől még a tény tény marad. Apám is sima tüdőszűrő állomásra ment és nem szóltak neki, hogy baromi nagy a szíve...erről ennyit.
Jajj bocsánat, az utolssómondatodra: a mellkas rtg-t eredetileg a TBC- kiszűrésére csinálták meg embereken, mert a TBC-s gócok gyönyörűen látszanak a felvételeken. Mellékleletként szokták sajnos néha diagnosztizálni a tüdőrákot, ami már esetleg áttét is lehet valamelyik szervből.
Ezért javasoljuk odabent midekinek a nem kötelező éves javasolt vizsgálatokat is.: Pl. hasi UH ( ahol: gyomor, hasnyálmirigy, máj, epehólyag, méh, petefészek és hasi régió vizsgálata történtik) éves vérvétel, amiből szintén sok minden kilehet szűrni, ha eltérés van.
Tudod, ha az emberek vennék a fáradtságot ezekre egy évben csupán egyszer, nagyon sok betegség megelőzhető lenne.
Egy éves tüdő rontgen és nőgyógyászati cytológia mellett pl simán kialakulhat gyomorrák, májrák, vagy epehólyag gyulladás, epekő, hasnyálmirigy gyulladás ( halálos is lehet) vagy akármi bármi. Gondolom egy ilyen komplex kivizsgálsá után, ami ráadásul nem is fájdalmas, pl egy hasi UH kb 10-15 perces nyugodtabban feküdnél le, nem?
Szóval én megelőzés céljából és persze önmagunk egészségesen tartása miatt javasoltam amiket leírtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!