Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért büdös állandóan a szám?

Miért büdös állandóan a szám?

Figyelt kérdés

Egyfolytában büdös a szám, pedig naponta többször is mosok fogat és közben a nyelvemet is megsikálom a fogkefével de ez is csak pár percre mulasztja el, vagy néha még büdösebb lesz a fogkrémtől (vagy ilyen zavaró szagnak tudnám mondani). A mandulám is fáj elég gyakran nem tudom nem ettől lehet e.

Cigit naponta 1 szálat szívok el vagy annyit se de néha van hogy többet. De ha nem szívok napokig akkorsem jobb. Mit tehetnék ne legyen büdös?


2013. jan. 29. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van egy rossz fogad. Menj el egy szűrésre. Vagy, ha nincs akkor használj Listerin szájvizet.
2013. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, lehet valóban rossz fogtól, de akár gyomorproblémától is, úgyhogy esetleg egy gasztrós dokit is érdemes felkeresned, de az első egy fogászati rutinvizsgálat legyen. Evés után közvetlenül is érződik?

Lehet még ínysorvadástól is. Amikor mosod a fogad, véres szokott lenni a köpet? Nagyon sok embernek van fogínysorvadása, vérző fogínnyel, a vér pedig baromi hamar elkezd bomlani az ember szájában és nagyon büdös tud lenni.

2013. jan. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

eszel , iszol rendesen?

gyomorproblémád nincs?

2013. jan. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Ajánlatos vele orvoshoz menni, mert a szájszag emésztési zavarok oka is lehet, gyakori tünete az úgynevezett reflux nevű betegségnek, amikor a gyomorszáj nem zár rendesen, a gyomorsav visszaszivárgása pedig a torkot is irritálja, ezért érezheted, hogy fáj a mandulád...

Kezelni ezt nem tudják, de életmód változást javasolnak, sok zöldség, gyümölcs és kevesebb nehéz étel fogyasztása...

Hasonló tüneteim voltak...

2013. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Van 1 vagy 2 betömött fogam, nagyon rég tömték úgyhogy nem tudom mennyi pontosan meg van egy ami lyukas oldalt.

Evés után is büdös egyből, jó nem olyan rettenetes de zavaró. Inni iszok sokat.

Hétvégente elég sok alkoholt megiszok, arra gondoltam talán az párolog vissza, de 1 hétre rá is büdös, az alatt meg csak kipárolgott.

Pontosan mi a tünete ennek a gyomorszáj nemzáródásnak és hogy lehet kezelni ha valóban az van?

2013. jan. 29. 11:21
 6/12 anonim ***** válasza:

ha sok a gyomorsavad akkor: hányinger, hasfájás

ezek a fő tünetek a refluxnál

2013. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezek közül egyik sincs. Sokszor vagyok fáradt, ha ennek egyáltalán van köze hozzá:)

Meg néha fölköhögök ilyen gombócokat, mint a macskák csak nem szőrt meg nem is olyan nagyonat:) 1-2 milliméteresek de jó kemények és ha szétmorzsolom őket nagyon büdös lesz tőlük a kezem. Nem tudom mik lehetnek, talán megakadt kenyérdarabok vagy nem tudom.

2013. jan. 29. 11:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt bizony ki kell vizsgáltatni. Lehet egyébként folyamatosan csorgó orrváladéktól is, ami átbüdösíti a nyálat.
2013. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz, gasztroenterológián gyomortükrözéssel kiderítik a bajokat...
2013. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na azt nem akarom. Valami más mód nincs? Egyébként lehet a lecsorgó orrváladék miatt van mert nagyon sokszor krákogok föl meg köhögök föl ilyesmit, bár nem sárga csak nagyon ritkán.
2013. jan. 29. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!