Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen dokihoz forduljak ezzel?

Milyen dokihoz forduljak ezzel?

Figyelt kérdés
Nagy dolgos wc-snél nagyon kellemetlen repesztő érzést éreztem, megnéztem és egy vékony csíkban észleltem rajta vérzést. Azóta nagyon odafigyelek, mondjuk amúgy is csomó zöldséget, gyümölcsöt eszem és teát is iszom rendszeresen. Viszont most megint előjött. Hozzátartozik, hogy előtte apirint szedtem, és ez fel volt tüntetve mellékhatásaként, amit sajnos csak utólag olvastam el. Viszont ezek szerint maradandó. Félek, hogy rák. Milyen orvoshoz menjek vele? Milyen a vizsgálat?
2009. aug. 22. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Elmehetsz a háziorvosodhoz és beutal a megfelelő helyre. Vannak kifejezetten ezzel foglalkozó orvosok, pl. a végbél sebész. (nem kell beutaló) Csinál egy végbéltükrözést (nem fáj) és felállítja a diagnózist. Nem hinném, hogy rák. Az aranyér valószínűbb, az okozhat vérzést.
2009. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én először is azt javasolnám, hogy ne aggódj olyan miatt, amit még nem is tudsz.

A legvalószínűbb ok az az aranyér, vagy túl kemény volt a széklet és megrepesztette egy kicsit a bőrt. vagy pedig ha túl laza volt, akkor meg felmarta egy kicsit. Igazából milliónyi oka lehet. ezzel egyébként a belgyógyászok foglalkoznak, de ahhoz, hogy eljuss hozzá, mindenképpen először a háziorvoshoz kell elmenni!

2009. aug. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Beutalóért mindenképp háziorvos, ő majd megfelelő helyre küld. Vastagbéltükrözést (colonoscopia) az endoszkópián szoktak csinálni. A problémáddal meg szerintem coloproctológus foglalkozik.
2009. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aranyér vagy végbélrepedés. Proktológushoz fordulhatsz, ha aranyér elleni kenőcsök vagy kúpok hatására nem javul a helyzet.
2009. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!