Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokhatnék le az...

Hogyan szokhatnék le az ujjaim 'ropogtatásáról'?

Figyelt kérdés

3 éve tördelem ujjaim, rossz szokás, pedig már sikerült is leszokni egyszer kétszer, csak a környezetemben lévők miatt visszaszoktam rá.

Most elkezdtem gitározni, és itt ráadául a húrokat le se tudom fogni ha gyakorlás előtt nem ropogtatom át az ujjaim..

Hogyan lehetne erről leszokni?

Azt ne írjátok, hogy keljek fel egyik nap és onnantól ne ropogtassam, mert a gitár miatt ez lehetetlen.


2012. dec. 2. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy q**a jó kérdés :D Én is gitározom és nekem is mániám volt hogy a pengető kezem mutatóujját kiroppantom mindig... Aztán elkezdett fájni a hajlatban egy komolyabb gyorsabb riff pengetése már fájdalmas volt.. Ha sokáig csinálod sajnos pár éven belül nagyon nagyon fognak fájni az izületek az ujjaidban... Ez egyszerüen csak egy hülye szokás ami hosszútávon nem fog jót tenni és úgy fogsz majd játszani mint egy parkinsonkóros csiga.. :D Én leszoktam róla szerintem próbáld meg Te is hanyagolni :)
2012. dec. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ropogtatom az ujjaimat,de lassan már 14 éve.Fájni soha sem fáj csak aki halja(és nem szintén ropogtató)az szokta mondani,hogy ez már neki fáj :)
2012. dec. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hidd el neked sokkal jobban fog pár év mulva :D amikor időjárásváltozás van én már érzem hogy a jobb mutatóujjam amit ropogtattam fáj egy picit meg nehezebben is mozog.. :( Ne a saját hibádból kell hogy tanulj mert akkor már cseszheted.. :D
2012. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!