Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szociális fóbia?

Szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve vettem magamon észre hogy szoc.fóbiás vagyok.

Nagyon kellemetlen.. Félek hogy később ez akadály lesz mikor állást keresek.:(

Remeg a kezem ha valakivel le kell kezelnem, vagy koccintani a pohárral, vagy nyilvános helyes aláírni..

Nagyon zavar! :(

Próbálok nem foglalkozni vele.

De mikor valaki megjegyzi hogy "hé remeg a kezed"

És mostanában már az arcomra is rá van írva a "félelem"

Remeg mindenem!

Nagyon rossz! Van valaki aki hasonló helyzetben van?


19/F


2012. szept. 20. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen szoc.fóbiád van. Ott kicsit többről van szó, mint kézremegés.

Sajnos én is hasonló cipőben járok. Nekem is remeg a kezem, de csak bizonyos helyzetekben. Rettegek ha alá kell írni, vagy éppen feles pohárral kell koccintanom. Ez fokozódik, ha valaki észreveszi, és meg is említi. Azt vettem észre magamon, hogy az ettől való félelem miatt kezdek remegni. Tehát "normális" esetben nem, de a félelem attól, hogy remegni fog. Akkor tuti így is lesz. Nem tudom mi a megoldás, de nagyon kellemetlen tud lenni.

2012. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem is leginkább a feles poharakkal van gondom.

Nem is gondoltam volna, hogy van még aki ugyan ebben szenved.

Jó, ne ez legyen a legnagyobb baj, hogy a feles pohár.

De hagyj hozzak fel erre egy példát.

Haverom mondta igyunk meg valamit, kérdezte mit iszok?

Pálinka? Mondom áá nem, nem szeretem.. Inkább whisky! Mert tudtam azt nem feles pohárban adják..

Suliban beíratkozáskor azt hittem majd elkérik az adataim, számítógépesen el lesz intézve, majd 1x alá kell írnom.. Erre ott a titkár előtt kellett kitöltenem a felvételis papírt. Ne tudd meg milyen kellemetlenül éreztem magam, remegő kézzel töltöttem ki! Pedig előtte direkt vettem be nyugtatót is, csak az akkor még nem hatott. Megkeseríti az életem! :(

2012. szept. 20. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek mind-mind ismerősek számomra is. Rengetegszer fordult elő velem, hogy valamit ki kellett töltenem nyilvános helyen, ahol figyeltek. Gyakorlatilag olvashatatlan lett az irományom. Nagyon ciki, de nem tudtam ellene mit tenni. A postás is furán nézett rám, amikor aláírtam az elismervényt.


Ez biztos furán hangzik annak, akinek nincs ilyen problémája. De otthon, és nyugodt környezetben nincsenek ezek a tünetek.

2012. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébként mindig nagyon izgulós voltam, és ebből adódhatott ez az egész. Izgultam, remegett a kezem, ezt észrevették és megjegyezték. Azóta előre félek, hogy így fog történin, és már előre pánikolok. Emiatt kerülöm az ilyen helyzeteket, inkább elutasítok, és kevesebbet járok emberek közé.


Egyébként nem félek emberek közé menni, és fel is találom magamat bármilyen társaságban. Csak borzasztó feszült vagyok!

2012. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Régen énnekem is voltak ilyen dolgaim. Elmúltak, amikor megértettem, hogy az emberek igazából fütyülnek arra, hogy te milyen vagy, remeg-e a kezed... és ha esetleg mégis észreveszik, hogy remeg, akkor is elfelejtik két perc múlva. Tehát csak te érzed úgy, hogy itt téged most valami komoly megvetés sújt, valójában csak futó és jelentéktelen figyelem az, ami rád terelődik.


Másik módszer: színészi képességek fejlesztése. Képzeljétek el, hogyan viselkedne ezekben a helyzetekben egy "normális" ember, és egyszerűen játsszátok el azt. Senki nem fogja észrevenni, hogy ez nem az igaz énetek.

2012. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

doktorrossz!


Köszi a válaszod, nagyon jó dolgokat írtál le, tetszik amit javasolsz. Megpróbálom, és a kérdezőnek is javaslom! Persze könnyebb volt most ezt leírnom, mint e szerint élni is.:)

2012. szept. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Olyan kedvesek vagytok!

Jó tudni hogy léteznek még jó szándékú emberek!

Köszönöm! :)

2012. szept. 21. 20:09
 8/8 anonim válasza:
szia :) nekem is volt hasonló, sőt még néha most is, de azt figyeltem meg, hogy az idő előrehaladtával (ahogy egyre jobban ki voltam téve különféle élethelyzeteknek) egyre inkább csökken, ha most pl úgy érzem vki engem néz a buszon, akkor lehet h elmosolyodom vagy rögtön én is visszanézek a szemébe és akkor tuti elfordul :D amúgy sokat segített nekem, hogy sokkal úgymond vehemensebben csinálom azokat a dolgokat, amiktől féltem, pl utáltam nagy nyitott belső tereken átmenni, ahol körös körül emberek ültek és nézhettek, most már úgym erőteljesen sétálok át, sokkal magabiztosabban, ráadásul talán még mosolyra is álla szám közben. Egy másik dolog, ami segít, h ha ilyen helyzetbe kerülsz kezdj el egy történeten gondolkodni, olyan erősen h kizárd a külvilágot!
2013. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!