Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Repülés = füldugulás! Mit tegyek?

Repülés = füldugulás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Repülős utazásra készülök, de a fülem azután mindíg nagyon fáj, sajnos elég hosszú ideig. Fülészeten már jártam, műtétet javasoltak, de nem merek nekikezdeni. Mit tanácsoltok, valami füldugó vagy egyéb praktika?
2009. júl. 30. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem komolyan meg kellene műteni, én legalábbis nem tudok jobbat, mert nekem az is elég szokott lenni, ha sokat nyelek vagy ásítok a nyomáskiegyenlítődés miatt.
2009. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

az ásítás, az nekemis beszokott jönni.

de azért vigyél magaddal egy füldugót.

én ezért nem műtettném meg a fülem, mer a repülőn bedugul..:S

2009. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
az egész a nyomás miatt van mert odafent más a nyomás mint a földön nem hinném ,hogy a füldugó bármit is használna..
2009. júl. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
46%
neked megéri az utazás ha faj a füled,előbb meg kellene mütesd és aztán menny el repülni,a fül komoly dolog és nem játék ezt tarts első szempontnak de ha így alakult füldugó de arról is jobb lenne ha az orvost is megkérdezned
2009. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A jobb repcsiken adnak a stewardessek cukorkát,mert ha szopogatsz vmit azis nagyon használ...Az ásítás is egy jó dolog.De ezeknélkül is ki lehet bírni,nem egy vészes dolog,és igazából a fel-le szállásoknál érződik csak.
2009. júl. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

segít az is ha rágózol :)

üdv!

2010. jan. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fuldugo az szerintem nem mukodik, mert ha legmentesen nem tudod lezarni a fuledet, akkor nincs ertelme, es azt persze nem tudod megtenni, hogy egy 3000 meteres szintkulonbsegnek megfelelo nyomaskulonbseget kompenzalj. Ragozz, vagy cukorkazzal, igy mozog az allkapocs folyamatosan, és igy szép fokozatosan ki tud egyenlitodni a nyomas a szad, és a fuled kozott (ami kulonbseg okozza a fajdalmat).
2010. máj. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Amint a gép emelkedik, vagy süllyed, sokunknak be szokott dugulni a füle. Ennek a fül belső nyomása és a külső levegőnyomás közti különbség okozta kiegyensúlyozatlanság az oka. A légnyomás útközben, a repülőgép fedélzetén egyébként is alacsonyabb, mint a földön: körülbelül a 2000 m magasságinak felel meg. Mikor a gép leszáll, ehhez képest is nő a légnyomás, ránehezedik a dobhártyára, és fájdalmas érzést okoz a bedugult fülben. A legtöbbször elég csak ásítozni, az állkapcsunkat mozgatni, vagy erőteljesen rágógumizni le- és felszálláskor - mire "kidugul" a fül, megszűnik a feszítő érzés. Ha ez nem vezet eredményre, a két ujjunkkal csípjük meg az orrnyergünket, és csukott szájjal lélegezzünk jó mélyeket. Ez arra készteti az Eustach-kürtöt (a fület a garattal összekötő járatot), hogy megnyíljon, és helyreálljon a külső-belső nyomás egyensúlya.
2010. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Van még sok lehetőség a panaszok enyhítésére! A következő honlap kimondottan ezzel a témával foglalkozik: [link]

Itt sok hasznos információt olvashattok, ha hasonló panaszaitok vannak.

2010. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!