Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szaunázás mire jó és mennyir...

A szaunázás mire jó és mennyire egészséges?

Figyelt kérdés
Amennyiben az, miért? Tudományosan bizonyított? Milyen időközönként érdemes 30-as éveikben járó, egészséges embereknek szaunázni?

2012. szept. 10. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
kiizzadod a méreganyagokat, és azt friss folyadékkal pótolod. illetve az érrendszernek is jó, hogy ott ki van tágulva az ér, utána meg be a jeges vízbe, ott pedig hirtelen összehúzódik. a tüdőnek is jó szerintem, de az orrodon vedd a levegőt
2012. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

fúú nagyon sok mindenre:) A finn szauna kegyetlen de mégis annyira jó érzés...Mi voltunk finnországban ismerősöknél,és elhívtak a mökkibe,ahol ugye van szaunájuk is közvetlen a tó mellett. Ők azt mondták hogy naponta vagy 2 naponta szaunáznak,de úgy hogy 80 fokba kb 30 percig ott ülnek majd belerohannak a vízbe :D

Azt nem tudom hogy tudományosan mennyire bizonyított,de miután végeztünk iszonyatosan jóléreztem magam.Olyan mintha egy nagyon nehéz súlyt hirtelen levennének rólad.Én a szerelmese lettem a finn szaunának

2012. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!