Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek az alkoholista...

Hogyan segítsek az alkoholista édesapámon?

Figyelt kérdés
2008. máj. 11. 19:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem rég elhagyta az élettársa (a szüleim rég elváltak) és igen jócskán leitta magát. Most egy-két napja, hogy nem ivott, elkezdett iszonyatosan remegni. Hogyan tudnék segíteni neki? Vagy ez most már végleg megmarad ez a nagyfokú remegés?
2008. máj. 11. 19:45
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A remegés elvonási tünet. Mindenképp segíts neki, most nagyon legyél mellette, adj neki erőt!!!! Én is a halál torkából rángattam ki az édesapámat, és belepusztultam volna, ha nem gyógyul ki belőle, rengeteget szenvedtünk, szörnyű volt. Mindegy, nem is részletezem, a lényeg: érezze, hogy nagyon szereted, hogy szükséged van rá, és hogy nem bírnád nélküle! Nyilván volt valami oka, amiért elkezdett inni és kezdett lecsúszni a lejtőn... Most lehet, hogy a te feladatod lesz kirángatni őt innen. Kérlek ne add fel!!! Küzdjél érte, ha kapható rá, kérjetek orvosi segítséget, ha nem, akkor mindig legyen mellette valaki, aki bátorítja és bíztatja. Sok erőt nektek!!!
2008. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A remegés meg fog szűnni, de persze még idő kell hozzá.
2008. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az első válaszolótól kérdezném, hogy hogyan tudtad kirángatni? Az én apukám szinte nem emlékszik napról napra semmire. Keveri a napokat. Tegnap délután ott voltam nála, és akkor józan volt. De este 9-kor már a kocsmából szedtem össze, és nem emlékezett rá hogy voltam nála, és akkora elmúlt a remegése, pedig nem ivott még sokat, csak egy "fröccsöt". Annyira ideges vagyok, és nagyon aggódom, hogy nem fog menni, pedig nagyon szeretném! Attól tartok, hogy ő maga nem lesz a segítségemre. Egyébként nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséged! Jó hallani, hogy vannak olyanok, akiknek sikerült!
2008. máj. 12. 10:28
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hosszú folyamat volt, míg belátta, hogy 2 választása van: ha folytatja meghal, ha abbahagyja, talán túléli. Már nagyon rossz állapotban volt, vizeletet, székletet sem tudott tartani... Rengeteget sírtam, könyörögtem neki, mellette voltam akkor is, amikor már mindenki elfordult tőle és szinte a halálát várta. Nem szabad elengedni a kezét, éreznie kell, hogy fontos valakinek. Tudtam, ha nem rángatom ki belőle, akkor én is "belehalok". Nem könnyű, az biztos, mi is rengeteget szenvedtünk, sokszor visszaesett, hosszú évekig tartott. Most már lassan 4 éve egy kortyot sem ivott. Ne add föl, csak ezt tudom mondani, és éreztesd vele, hogy nem jó amit csinál, meg hogy te segítesz neki, mellette leszel. Remélem sikerül, vigyázz rá és magadra is!
2008. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mi még ott hála Istennek nem tartunk, de lehet nem sokára ott lesz, hogy nem bírja tartani a vizeletét sem. Olyan gyenge. Hány éves a te édesapád? Az enyém 51 és szinte így élt egész életében. Emiatt váltak el a szüleim. Szeretném onnan kirángatni, de félek, hogy nem sikerül. Nem szeretnék abba beletörődni, hogy nem sok lehet neki hátra! Abba tényleg belebetegednék. Az a másik bibi, hogy szeretnénk a párommal babát és félek hogy emiatt az idegeskedés miatt nem jön össze. Remélem nem így van. Remélem nekünk is sikerül és talpra áll apu!
2008. máj. 12. 20:44
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokat jelent, ha van aki segítsen, de a változtatást csak saját maga tudja igazán elindítani. Amíg maga rá nem döbben arra, hogy magát is és másokat is tönkretesz, hiába mondasz neki bármit. Ha viszont már van benne hajlandóság a megoldásra, akkor számít igazán a segítség, de szükség lehet orvosi közreműködésre (akár beültetett tabletta formájában), anélkül nem biztos a siker, és valószínű a visszaesés. Röviden: 3 fontos dolog:

saját elhatározás+ család segítsége+ orvosi közreműködés.

2008. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
sajnos csak akkor tudsz segíteni az apukádon, ha ő maga is akarja a gyógyulást.
2008. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítségeteket!

Sajnos ő még nem látja be hogy beteg. Azt hiszsi, hogy napi 1-2 sör az nem baj. De sajnos nem azt iszik és nem annyit. Erről a gyógyszeres beültetésről tud nekem vki többet írni? Hol csinálnak ilyet? Mennyibe kerül? Hogyan hat? Stb... Előre is köszi!

2008. máj. 18. 19:44
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnám az email-címed, írnék privit részletesebben (a tablettával kapcsolatban), de a kérdésednél nem ajánlja fel a rendszer, hogy írhatok oda is.
2008. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!