Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állómunkát végzek és annyira...

Állómunkát végzek és annyira be van dagadva a bokám, hogy nem is látni. Van egy kis túlsúlyom is sajna. Tudtok rá valamit? Már a bokámra.

Figyelt kérdés

2012. aug. 20. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Polcold fel lefekvésnél amilyen magasra csak tudod!

Sajnos anyumnál is ez van, pluszba az ő lába még fekélyes is és sajnos nem is ülhet nagyon le, de nála ez beszokott válni!!

Kitartást kívánok neked!

2012. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
fáslizd be a lábad, úgy, hogy a lábad és a bokád körül szorosra és ahogy haladsz a térded felé úgy legyen lazább a kötés. trombózis ellen hatásos, mert javítja az alsó végtagok vénás keringését. szerintem nyugodtan kipróbálhatod.
2012. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írták,feküdj hanyatt és pócold fel,borogasd be,Ha van valaki akkor jöhet rá egy óvatos masszázs.
2012. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

A második válaszoló ötlete is nagyon jó, anyu is ezt szokta! Neki is az orvos mondta hogy fáslizza úgy, ahogy leírták utánam!

2012. aug. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Változtass az étrendeden és kezdj el mozogni rendszeresen.

Napi 30percet minimum. Ha leadod a túlsúlyt kevésbé lesz terhelve a bokád. És jobban is fogod érezni magad.

Nem tudom, hogy milyen cipőt hordol de az se mindegy.

Nekem is fájt a lábam mert egész nap járkálnom kell munkáscipőben, én raktam a cipőbe egy normális puha talpbetétet, (nem csak sima mezei betét) ilyen gumis.

Orvosolni szerintem is felpolcolás + fásni.

De ha azt akarod, hogy ez ne legyen így minden nap akkor valamit változtatni kell.

2012. aug. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A boka és/vagy láb duzzanata korai tünete lehet a vénás keringési zavarnak. Normális esetben a lábban lévő vénákban a vér egy irányba folyik vissza a szív felé. Az egyirányú áramlásról a vénákban lévő billentyűk gondoskodnak.


Ám, amikor ezek a billentyűk károsodnak vagy gyengülnek, akkor a vér visszaszivárog és felgyülemlik a hajszálerekben. A krónikus vénás keringési zavar bőrelváltozásokhoz, bőrfekélyekhez és bőrfertőzésekhez vezethet. Ezen tünetek tapasztalásakor feltétlen fel kell keresni a kezelőorvost.

2012. aug. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ma már polcolok és fáslizok.

A szívem soha nem volt erős, a sportot is azért nem nyomtam tovább srác koromban ( eveztem a BEAC-ban), ráadásul újabban van egy csomó szemölcsöm, ami nem volt régen. Általában adidas sportcipőt hordok, meg melós bakancsot, mert esztergályos vagyok.

Belátom, hogy kellene valamit tenni, de 9 óra meló (CNC szamba, meg hagyományos dreha) után csak lerogyok, nincs virgonc kedvem. Meg hát ez a fene komputer, imádom...

2012. aug. 21. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!