Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívtelennek tartotok, amiért...

Szívtelennek tartotok, amiért nem tudom azt sajnálni aki a drogozásba halt bele, mert jódolgában nem tudta mit csináljon?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem létezik az a fogalom, hogy "jó dolgában nem tudja, mit csináljon". Gondolom, itt a gazdag, menőző kamaszokra gondolsz főleg. Szerintem ők sem jó dolgukban fordulnak drogokhoz, hanem -- megfigyelhető -- általában az ilyen gyerekek súlyos szeretethiányban szenvednek, és a szüleik pénzzel pótolják a szeretetet.


Félreértés ne essék, nem támogatom és mentegetni akarom a drogosokat, csak annyi, hogy mindennek megvan a lelki oka.

2012. júl. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem tartalak szívtelennek, a legtöbb ember így gondolja. Én ismerek elvonót végigcsinált függőket, az ő történeteikből értettem meg, hogy ez nem ilyen egyszerű. De nem kell mindenkinek értenie, tudnia. Inkább azt mondanám, hogy tájékozatlan vagy, nem ismered azt a világot.

Én magam soha nem drogoztam.

2012. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Amy Winehouse, Jevgenyija Bajkonur (Whitney Houston, csak én átneveztem) és a többiek?

Nem sajnálom őket... Bár ez érdekes. Ady Endre sem volt különb, erre belőle utcanevet csináltak utólag. Ha elég jó vagy a szakmádban, a világ egyre jobban elnézni a baromságaid (lásd Dr House)

2012. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
62%
Nem, én se tudom sajnálni. A hozzátartozóit igen, mert amÍg él is pokollá teszi az életüket és még a halálával is nagy fájdalmat okoz.
2012. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömről van szó, felvetette a pénz, amiért persze nem ő dolgozott meg. Mindene megvolt, az éjszakai világban rákapott a drogokra, tehát semmi gyerekkori trauma meg körülmények miatt...
2012. júl. 25. 17:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Én se tudom sajnálni, csak annyiban, hogy nyilván nagyon rossz nevelést kaptak, ha ennyire képtelenek volak a legelejétől kezdve helyes döntéseket hozni (határozott visszautasítás, amikor kínálják és annak a társaságnak a kerülése később).
2012. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem sajnálom őket! Mindenki tudja ez mivel jár, és mi a vége általában! Ma már van előttünk épp elég példa! Mindenkinek megvan a maga baja, kinek ilyen kinek olyan, a legtöbb ember mégsem lesz drogos, mert az nem megoldás, csak még egy hatalmas gond a már meglévő gondokra.
2012. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Kérdező: első vagyok. Nem tudom, mennyire közeli ismerősödről van szó. Még ha egész közeliről is, akkor sem láthatsz bele az életébe, hogy milyen volt a viszonya a szüleivel. Bizonyos családok nagyon meg tudják ám játszani a tökéletes családot a külvilágot, közben meg belülről rohad az egész.


Nézd, én nem mentegetni akarom, mert én is ellenzem a drogokat, csak nem szeretem, ha valaki azt gondolja, hogy csak a pénz boldogít. Mert -- mint írod -- gazdag az ismerősöd, mindene megvan. Ez oké. Nyilván nem szimpatikus viselkedés, hogy a szülei pénzét költi, amiért nem ő dolgozott meg. De akkor is... biztos, hogy van valami gebasz ott a családszerkezetben, különben eleve nem lenne ilyen hozzáállása az ismerősödnek. Valamit a szülők is elcsesztek a nevelésben minimum (ahogy egyik válaszoló is írta).

2012. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 intrepid ***** válasza:
Nem véletlenül alakul ki ilyen vélemény egy emberről, hogy jódolgában nem tudja, hogy mit csináljon. Egy két barát, barátnő, és nem játszani előttük a pénzeszsákot, ezek is megtehetnék, és akkor nem magányosodnának el. De ezeknek a náluk szegényebb emberek csak prolik, akiket kihasználnak, és lenéznek. Sajnálja őket a saját baráti körük! Ők se sajnálnának őszintén egy prolit.
2012. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindene megvolt? Biztos nem volt meg mindene, ha drogozott, ami egy pótszer egy hiányra. Nem tartalak szívtelennek, azt sajnálsz akit akarsz.
2012. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!