Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívtelennek tartotok, amiért...

Szívtelennek tartotok, amiért nem tudom azt sajnálni aki a drogozásba halt bele, mert jódolgában nem tudta mit csináljon?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 17:14
1 2
 11/14 anonim válasza:
Még mindig az 1. vagyok. A kérdésre válaszolva: szívtelennek nem tartalak, attól még, hogy én kicsit másként gondolkozom ezekről a dolgokról. Ennyi.
2012. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket!
2012. júl. 25. 17:34
 13/14 anonim ***** válasza:

A függőség egy betegség. Mint ahogy születnek emberek fogyatékosnak éppen úgy születnek függőnek is. Millió dologtól lehet függeni, nem csak a drogtól.

Én egy bántalmazó anya mellett nőttem fel, mégsem lettem drogos, mert nem vagyok az a típus, míg könnyen előfordulhat, hogy egy másik ember ugyaninnen drogosként kerül ki. Többségük bajos családi környezetből kerül ki, elveszít valakit, valamit. Ezek egyeseket nem befolyásolnak, sőt, erősebbé tesznek, mások a drog útján kötnek ki.

Ismerek függőt. Sosem azt mondja, hogy drogos, hanem függő. Mára végigcsinált egy elvonót, 8 éve tiszta. Tudod milyen egy elvonó, egy rendes, hatásos elvonó? Lejönni a szerről 1 hét, megtanulni nélküle élni nagyjából egy év. Ez alatt az év alatt senkivel sem érintkezhetnek a külvilágból, csak ők vannak. Szigorú szabályok szerint élnek és ha valaki megszeg egyet, akkor tudod mi a büntetés? P írj egy 2 oldalas fogalmazást arról, hogy mit érzel anyád iránt. Vagy gyűjts össze 10 dolgot, amit utálsz a testvéredben. Egy elvonón újrasturktúrálják a világukat, megtanítják őket kezelni az érzéseiket. Normális embereknek ez megy, nekik nem.

Egy függő sosem gyógyul meg, mindig függő marad. Az ismerősöm pl elmesélte, hogy ha nem figyel bármire rá tud szokni. Energiaital, rágó, akármi. Azt mondja sokszor arra kap észbe, hogy munka közben azon jár az agya, hogy hogyan és mikor tud szerezni egy olyan energiaitalt. Ő ilyenkor ezt tudatosítja magában és leáll, de ő volt elvonón.

Szóval ez egy komplex betegség, amiből nehéz a kiút. Az aktív drogosok életét a szer irányítja, olyanokat megcsinálnak érte és miatta, amit józan fejjel nem hinnének el magukról.

Nem vagy szívtelen, csak nem látsz a dolgok mögé és úgy alkotsz véleményt. Ez meg megszokott.

2012. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ez a srác, akit ismerek egy kőgazdag családból jött. Miért lett drogos? Mert nem bírta elviselni a hatalmaskodó apját, akinek nem bírt megfelelni és nem bírta nézni, ahogyan megcsalja az anyját. Hány embernek van ilyen családja? Soknak, mégis ő köt ki a heroinon. De szegényekből ugyanúgy lesz drogos. Sokszor már neki sem volt pénze drogra, hát eladta az anyja házáról a cserepet...Nem a pénz fitogtatása a lényeg, az anyagra teremtenek elő.
2012. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!