Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne fájjon a...

Mit tegyek, hogy ne fájjon a talpam és a lábfejem?

Figyelt kérdés

Pár hete biciklivel jártam dolgozni (mostanság a nagy meleg miatt hanyagolom) és azt vettem észre, amikor ráállok a lábamra, úgy fáj a talpam és a lábfejem, mintha napok óta nem álltam volna rá.

Párom néha megmasszírozza, igyekszem itthon mezítláb járkálni, esetleg kicsit megtornáztatni, de kb. 2-3 hete nincs változás.

Tudom, ortopédia, de kinek van erre ideje?



2012. júl. 7. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a térded fájna azt mondom rossz ülés magasság. De a lábfejre nem tudok mit mondani.De lehet, hogy nincs jól beállítva a kerékpárod, mert ezek okoznak izületi fájdalmakat, lábba derékba.

Valószínű, hogy begyulladt, azt pihentetni kellene és krémezni Diclac (krém /tabletta), v. más hasonlóval.

2012. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anatómiát nézve:

Ülésmagasság=ülsz az ülésen, a pedál alsó helyzetben van, akkor egyenes lábbal (esetleg épp egy picit hajlított)a talpad ráér a pedálra. [link]

A lábbelidnek nincs megfelelő tartása, ezért elfordul a lábfejed, vagy túl elöl/hátul van a pedálon. de az tuti, hogy nem megfelelően terheled a lábfejedet ezért fáj az izület.Így próbáld megvizsgálni a dolgokat.

Én a térdemmel jártam hasonlóan, és még emelnem kellett az ülésen, akkor megszűnt minden.

2012. júl. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, erre nem gondoltam, megpróbálkozom az ülés megemelésével.
2012. júl. 7. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!