Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A reflux tényleg egy komoly...

A reflux tényleg egy komoly betegség?

Figyelt kérdés
Van egy munkatársam, akinél nemrég kiderült, hogy refluxos, azóta állandóan, nap mint nap szóba hozza, hogy ez milyen szörnyű, mennyire rosszul van, már minimum 5 orvossal és dietetikussal vette fel a kapcsolatot, egyszer mentőt hívott a munkába, mert rosszul érezte magát, vagy mert orvoshoz megy, vagy mert rosszul van, de hol később jön munkába, hol hamarabb megy el, máskor elmegy munka közben....stb...mások, akiknek ilyen betegsége van, azoknak is ennyire nehéz, vagy ő csak túljátsza? Én nem tudok róla annyit, és megbántani sem akarom, de ez már soknak tűnik...

2012. jún. 29. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van refluxom 15 éves korom óta. Legalábbis akkor lett kimondva. Nálam semmi problémát nem csinál. Eleinte kaptam savlekötőt, mert nagyon égett a gyomrom és a nyelőcsövem, meg sokszor akaratlanul a számba "büfiztem" a kaja egy részét. Más betegség miatt megváltoztattam az étrendem egészségesebbre, azóta az ég világon semmi bajom. Savlekötőt sem szedek. (amúgy se ért semmit) Kb. 1-2 havonta 1x enyhén ég a nyelőcsövem, arra iszok 1 deci salvus vizet,(direkt refluxra, gyomorégésre van) 5 perc alatt vége is mindennek.

Nem tudom túljátssza-e, lehet, hogy neki sokkal erősebb a a savtúltengése, ami azért kínzó lehet, de erős a gyanú, hogy kihasználja a helyzetét.

2012. jún. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kösz, h kiírtad a kérdést. Most jöttem rá, h reggeli előtt elfelejtettem bevenni a gyógyszerem.

Szóval a reflux, még ha nem is kezelik nem olyan nagy probléma, mint, ahogy ő beállítja. Nekem fizikai munkám van, sok hajolással. Akkor tényleg vigyáznom kell, de mindig megoldottam. Emiatt munkát még nem halasztottam.

2012. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A savtúltengés nagyon kellemetlen tünet.

Okozhat csúnya szövődményeket. A férjemnél már enyhe garatvérzést is okozott mire kiderült, hogy mi a gond.

Volt ugyan enyhe gyomorégése, de ő inkább "tüdőtüneteket" produkált, így azt vizsgálták nála.

Aztán egy teakúra és volt nincs gyomorsav túltengés és azóta se szed semmiféle savlekötőt.


Meséld el ezt a munkatársadnak, ha nem érdekli hogy lehet eredményesen, véglegesen elmulasztani a problémáját, akkor csak túljátssza és szeret szenvedni vagy sajnáltatni magát.

2012. jún. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, valószínűleg több figyelemre vágyik, vagy hasonló lehet...olyan is volt, hogy csak úgy abbahagyta a kezdeti gyógyszerszedést...az pedig nyilván nem segít...

És azt is elutasítja, hogy esetleg lelki okai lehetnek annak, hogy ez kialakult...

2012. jún. 29. 11:53
 5/5 anonim válasza:
Nem feltétlenül az a kérdés, hogy a reflux mennyire komoly, hanem hogy milyen típusú tüneteket produkál, eszerint különböző típusú refluxokról is beszélünk. Pl vannak akiknek csak gyomorégésük van, de vannak olyanok is, akik légúti problémáktól szenvednek, légszomjuk van, gombócérzést éreznek a torokban, vagy olyan érzésük van, mintha fennakadt volna a falat és nem megy le, egyeseknek szívinfarktushoz hasonló mellkasi görcsöket okoz ez a betegség. És a tünetek még ennél sokkal szerteágazóbbak, szóval én inkább azt mondanám, hogy ez egy olyan betegség, ami nagyon el tudja rontani az ember életminőségét, de komoly következményei csak 15-20 éves távlatban jelentkezhetnek
2013. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!