Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szájszárazság lehet komoly...

Szájszárazság lehet komoly betegség tünete?

Figyelt kérdés
Szájszárasságal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. Már egy idelye, pár hónapja szinte folyamatosan ki van száradve a szám. A torkom nem szárad és nem érzem annyira, hogy szomjas lennék, a szám "első része" ajka és szájpadlásom szárad igazán. Legtöbbször már reggel is amikor felkellek. Hiába iszom legtöbbször nem csillapítja vagy csak rövid időre. Azt még elkell mondanom, hogy hétköznap nagyon sokat utazom, nagyon korán kellek, talán egy kicsit streszesen is élek. Hétvégén mikor otthon vagyok és nem csinálok semmi eksztrát akkor nem annyira intenzív. Gondoltam még nyáron a a nagy melegtől de nem múlt el. Aztán úgy voltam vele, hogy biztos a sok cigaretta okozza, most már egy idelye pár szálall kevesebbet szívok főleg reggel, talán egy kicsit enyhült de nem jelentősen. Még eleinte nem figyeltem ennyire rá, hogy többet igyak, a vége mindig nagyon erős fejfájás lett vége estére. Remélem nincs komoly bajom. Még azt megkérdezném, hogy mennyi az ajánlott folyadék bevitel.23 éves és férfi vagyok. A segítséget előre is kösszönöm.
2010. dec. 2. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:
1Ha semmilyen váladék nem termelődik (verejték, könny, stb), akkor lehet Sicca szindróma-Sjörgen kór. De az elég ritka. Ha sokat is iszol, akkor érdemes egy éhgyomri cukormérést csináltatni egy patikában!
2010. dec. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!