Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most, hogy jön a nyár ti...

Most, hogy jön a nyár ti mivel foglaljátok el magatokat?

Figyelt kérdés

Vége a sulinak , reggel felkelek , elunom az agyam , este lefekszem. És ez megy már lassan 1 hete.

Szoktam kérni a barátnőimet, hogy menjünk el vásárolgatni , fagyizni ,sétálni, de nem engedik el őket...mit tegyek ?


2012. jún. 21. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit, segíts otthon a háztartásba, tanulj meg sütni-főzni néhány kaját, régi tankönyveket,kinőtt ruhákat vagy bármi ilyen felesleges holmit szelektáld ki. Keress néhány jó könyvet, filmet. Nézz filmeket idegen nyelven, amit tanulsz. Próbálj ki új sminkeket, frizurákat.
2012. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet. sütni-főzni ( nagyjából már tudok ) ... de a többibe belevágok
2012. jún. 21. 16:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, jó lenne, ha elengednék őket.


Én amúgy sose unom magam, és nem is szeretem, ha meg akarják mondani, mit csináljak, mert szerintük mi a pihentető és mi a hasznos.


Vegyél ki pár könyvet a könyvtárból, ha bezár júliusban, akkor a maximális mennyiséget.

Ha van valami művészet, amit szeretsz űzni, űzd. Rajzolj, írj, zenélj, varrj, bármit. Amúgy varrni, főzni tanulgatni akkor se árt, ha nem érdekel annyira, egyrészt megszeretheted, másrészt hasznos!


Az internet hatalmas tárház. Bármi érdekeljen, órákat de órákat tudsz róla olvasni. Őszintén nem értem, hogy lehet gép előtt unatkozni...:)

Divat, színészek, egy-egy film, kultúra, lakberendezés, állatok? Mindegy mi érdekel, vannak online magazinok, fórumok, blogok, honlapok.

Mindig gondolj ki valamit, amire rákereshetsz! És regisztrálj fórumokra!


Néha szerintem játszani se bűn, akár a Facebook-os idétlen Zynga-játékokkal. Rakj be a háttérbe zenét, az is jó elfoglaltság.


És végül, de nem utolsó sorban sok filmet, sorozatot tudsz nézni. Ugye a jobbakból tanulni is lehet, keményen lehetnek hasznosak is.



Én még jövő héten érettségizem, utána eredményhirdetés, bankett.

De aztán elszabadul a pokol, néha barátnők, néha kis sportolás, néha egyedüli séta - el tudok lenni magamban, főleg, hogy szeretek fotózni -, néha segítés itthon. Egyébként meg gép előtt ülés, fórumozás, filmezés, olvasás, fotóretusálgatás, szerkesztgetés, varrogatás, stb...

Szerintem én két másodperc alatt az egyetemi gólyatáborban találom magam. :D



Egyébként barátnőkkel szervezhettek kreatívabb, érdekesebb programokat is, mondjuk hétvégén akár szülőstül, ha egyébként rendesek, jófejek a szülők.

Mi voltunk a pilisi egri várnál (ott forgatták a filmet), kellemes túra volt és fura volt a vár is (naaagyon pici), voltunk a veresegyházi medveotthonban, voltunk az Erzsébet-kilátóban, piknikeztünk parkban, lementünk a vidéki lányokhoz, náluk hatalmas kutyasétáltatást csaptunk, utána beugróztunk meg beszélgettünk stb-stb. Ezek a programok azért változatosságot jelentenek.

2012. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miközben írtam, olvastam az első kommentjét, meg rá a válaszod.


Hát, ha tudsz sütni-főzni, hajrá! Lepd meg a családot sütikkel, főzz ebédeet vagy segíts. Ez fél-egy órát elvesz.



Egyébként, hogy tovább csábítsalak a hasznos internethasználatra, mert ugyan az emberek 90%-a úgy véli, chat és hülye játékok és függőség és ennyi, lehet kikapcsolódásra is használni.

Engem pl. az egészség érdekel. Létezik a házipatika.com, tájékoztató online magazin laikusoknak szánva, őrült sok cikkel. Néha ott ragadok másfél órára. :)

2012. jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ööö Jósokat írtatok @.@ köszi.

Főznék a családra is, de csak anyu meg én vagyunk. ( apu külföldön dolgozik 2 havonta jön haza )


:D mégegyszer köszi.

2012. jún. 21. 16:11
 6/10 A kérdező kommentje:

Én még jövő héten érettségizem, utána eredményhirdetés, bankett. <---- sok sikert hozzá..


Egyébként tudsz mondani valami normális képszerkesztő programot ? ( Én is szoktam fotózni , csak már gagyinak találom a gépem , Nikon D3200-ra gyűjtök :) )

2012. jún. 21. 16:18
 7/10 A kérdező kommentje:
mondjuk a D3100se kutya :D
2012. jún. 21. 16:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát jó gyűjtést.


Amúgy tudom, elvetemült egyedül sétálni, de ha fotózol is, talán annyira nem. Próbáld meg, és fotózz mindenfélét. Meglátod, lesz közte sok érdekesebb fotó is.


Amúgy nekem "gagyi" Samsungom van, tökéletesen megfelel.


Photfiltre, GIMP. Mindkettőt töltsd le, mert mindkettő másra jó, majd kitapasztalod. Legalábbis én így vagyok vele. A PhotoFiltre egyszerűbb, de ha aprólékos munka kell, akkor GIMP. Arcot retusálni = GIMP.

Sötétíteni egy képet, kontrasztot erősíteni rajta, színén változtatni, levágni felesleges részeket, átméretezni = PhotoFiltre.


Ezt régebben írtam, azóta lehet újabbat találsz és lehet azonnal magyar lesz:

[link]


Illetve a másik program:

[link]


A GIMP-et az ingyenes PhotoShopnak tartják, csak én még nem tapasztaltam ki eléggé... :)

GIMP-pel lehet alakokat körbevágni, majd másik képre helyezni.

2012. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy két emberre is lehet főzni. Mondjuk lesz maradék, amit le kell fagyasztani.
2012. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csábítok! :

[link]

2012. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!