Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha 80 éves nagymám...

Mit tegyek, ha 80 éves nagymám 5 napja kómában van? Részletek lennebb.

Figyelt kérdés
Nagymamám agyvérzést kapott és most korházban van , de kómában már 5-ik napja. Ilyenkor mit lehet tenni...tudom én nem az orvos vagyok, hanem egy az unokák közül ..de mégis, ti mit tennétek? Értelmes válaszokat várok.

2012. jún. 5. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Sajnálom, de nem sok remény van a felépülésére. Beszélj hozzá sokat. Állítólag a kómás betegek mindent hallanak. Mond neki, hogy mennyire szereted őt, és beszélj neki bármiről.
2012. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szerintem te nem tudsz úgy semmit sem tenni.

Esetleg imádkozol tudom furán hangzik.

Mivel a kórházban orvosok vannak akik értik a dolgukat több esély van a gyógyulásra.

Jobbulást kívánok.

2012. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amikor én nagyapám volt kómába szívinfarktus miatt akkor sem tudtunk semmit tenni. Az orvosok mondták hogy nagyon nincs értelme meglátogatni sem, annyit tettünk hogy rátudtunk nézni egy ablakon keresztül plusz bevittünk neki néhány ruhát. Én nagyapám 2 hétig volt kómában utána még egy pár napig úgy tartották mesterségesen valami miatt amire már nem emlékszem. Utána már rendszeresebben mehettünk hozzá. Sajnos ilyen idős korban már az agyvérzés is elég gyakori dolog, ez attól függ mennyire volt ez súlyos az is lehet hogy sokáig marad kómába, az is elképzelhető nem akarlak ijesztgetni de jobb ha megbarátkozol a gondolattal sajnos hogy már nem biztos hogy felfog ébredni valaha, ha igen akkor is teljesen le lesz épülve. Sajnálom szegény nagyidat.
2012. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Hozzárakom: Ahogy az előző is mondta beszélj hozzá idézd fel a gyermekkort vagy pl. mond el neki ha érdekli pl a foci ,hogy mit tudom én xy csapat x ellen 2-0 ra nyert és 11 es-t rúgtak.

Mond neki pl ilyet ,hogy tudod téged mindig szívesen várlak.

Tehát olyat ami szívedből jön.

2012. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ismered a vietnámi balzsamot? drogériákban lehet kapni, jellegzetes illata van.

az én mamámat egyszer az hozta vissza a kómából, komolyan.

bedörzsöltem vele a halántékát, meg a nyakát masszíroztam, már ahogy tudtam :S

de sok mindenre jó az a balzsam. próbáld ki, hátha :)

2012. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

a kézrátét is pont olyan alkalmas a kómás betegnek.. édesistenem...


Ha én 80 évesen kómába esnék agyvérzés miatt, egy dolog miatt imádkoznék.. hogy ne ébredjek fel soha többet :(


A kóma után felébredni sajnos nem olyan, mint egy alvás után. sok esetben a betegnek újra kell tanulnia mindent! Ez még agyvérzéssel spékelve....


Bízzatok benne, hogy nem ébred fel, bármilyen kegyetlenül is hangzik. Ha felébredne, valszeg nem lenne emberhez méltó élete utána. Legalábbis számomra már nem az, ha pelenkázni kell, ha enni nem tudnék, ha beszélni nem tudnék :(


persze, csodák mindig vannak, de nem hinném, hogy ez a csoda 80 évesen következik be :(

2012. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen..holnap lesz a temetés...meghalt...az érdekes az, hogy, a férje kb. másfél éve ugyanebben halt meg, de ő 75 éves korában kapott agyvérzést először, amivel még 7 évig húzta a második agyvérzésig(75 éves korban túlélni egy agyvérzést , hogy aaztán egészséges maradsz...nem semmi) , amikor azon túlesett már az történt amit mondtál...nemvolt emberhez való élete szóval: pelenkázás , stb...de az én szememben igazi harcos volt nem adta ingyen az életét ingyen a halálnak. Mamámra is valszeg ez várt volna de nem ébredt fel...jobb igy mindenkinek. Ő amúgyis sokkal betegesebb ember volt.
2012. jún. 10. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem :( Sajnálom, hogy igazam lett, bárcsak ne lett volna, de a tapasztalat ezt mutatja, hogy jobb így :(
2012. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!