Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az ujjammal? Mi baja...

Mi lehet az ujjammal? Mi baja lehet? Komoly?

Figyelt kérdés
Tegnap tesin beütöttem a hüvelykujjam. Fáj egy kicsit, meg ha bakarom hajlítani érzem mintha húzódna belül valami. Ropogtatni se tudom, mindig szoktam de most nem tudom mert fájdalmas az is. Be van egy kicsit dagadva nem annyira. Leginkább a tövénél fáj meg az a fölötti részen (Az ujjperc alattin). Próbáltam fagyasztani a duzzadás ellen de nem sokat segített. Egy kicsit enyhült tegnaptól a fájás. Mi lehet? Zúzódás? Komoly? Meg mintha mikor hajlítom be és a tetejénél megnyomom mintha ropogtatnám, akkor mintha bent "ugrana valami", nem tudom, hogy megfogalmazni. Remélem nem komoly. Szerintetek?
2012. jún. 2. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el a sebészetre.

Nem nagy cucc, nyugi, én már 3x voltam törött végtaggal.

Bekötözik, sínbe teszik, pár hétig úgy kell fürödnöd, hogy kicsukod a zuhany alól a kezed :D

Ha az a kezed, amelyikkel írsz, az meg külön jó.

Osztálytársam is tesin törte el az ujját, utána még egy hétig úgy rohangált, mire elment sebészetre.

Menj el, nem kell sürgősen, szerintem, mert velem is volt, hogy az esés után 2 nappal mentünk dokihoz.

Holnap autózz be egy kórházba és nézesd meg.

2012. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szerintem nincs eltörve mert mozgatni tudom úgy ahogy eddig csak fáj egy kicsit. Színeződés sincs. Sose volt eltörve egy végtagom se, sőt semmim se (le kopogom). Lehet egyszer elvolt a lábujjam be volt dagadva lila volt de nem mentem el vele orvoshoz.
2012. jún. 2. 22:00
 3/7 A kérdező kommentje:
jah és még annyit, hogy nem igazán tudok vele fogni, vagyis tudok de gyengén és fájdalmasan
2012. jún. 3. 00:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Törés, de lehet h. szalag sérülés. Ez utóbbival irtó gyorsan menj dokihoz, mert ha időben nem varrják meg akkor életed végéig ilyen marad. Öcsém járt így, nem ment el orvoshoz, most már nem tudja mozgatni az egyik újját.
2012. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

most már nagyjából tudok vele fogni de még mindig fáj főleg sok írásnál, na majd nyáron kipihentetem.


Ha még lesz valami fejlemény írok

2012. jún. 11. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondom orvos... Tényleg.
2012. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
MENJ ORVOSHOZ.
2012. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!