Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért baj az, hogy igény...

Miért baj az, hogy igény szerint szoptatok?

Figyelt kérdés

Dokihoz mentünk, mienknek el kellet mennie hirtelen, de, ha már ott voltunk gondoltam megmutatom babácskám pofiját, annak, aki épp volt. (rossssssz ötlet volt....)


Ilyen lecseszést még sosem kaptam (csak itt gyikon :)))))

Az volt a baja, hogy:

-mi az hogy én iszom tejet meg eszem tojást, nem tudtam, hogy szoptatós anyának tilos.

-kérdezi: "ugye csak 2x szopik"? (8 hónapos)Mondom: "nem tudom". Rám néz nagy szemekkel. Mondom: "igény szerint szoptatok" HÁT Ő MÉG NEM HALLOTT ILYET. VAGYIS NEM ENGEDI.


Na ezek után össze mentem a lehető legpicibbre, már annyira fel ment a pumpa, hogy nem akartam vitatkozni, hogy akkor WHO meg LLliga...stb, na mind1


Aztán megnézte a fiam arcát (csupa kis rücsök és gyakran piros,de nagyon, főleg fürdés után, meg melegben)és azonnal szteroidos krémet írt. Azt mondta, hogy ez egy tünet és jöjjünk vissza a saját dokinkhoz beutalért allergia tesztre, mert ez fehérje érzékenység....bla,bla, bla.


Aztán közben nem voltunk itthon 3 napig és jobb lett a babóca arca (nem használtuk a krémet), mert nem a saját vizünkben fürdettük. Most palackos vízben fürdetjük, várjuk az eredményt, de ez a NEM igény szerinti szoptatás kiverte a biztosítékot. Nem gondoltam, hogy Magyarországon még vannak ilyen komcsi elvek, régi könyvekben lehet olvasni ilyesmit (ha meghallotta, hogy még komfort szopizni is hagyom meg velünk alszik.....:)))))) (Amúgy kb 5x,8x szopizik, de nem mindig éhségből, ezt minden szoptató anyuka tudja:) )


Bocs, h hosszú lett, de köszi, hogy kiírhattam, meg hogy elolvastad!!! :)))))



2012. jún. 1. 10:10
1 2
 1/13 anonim válasza:

Ezek azok az orvosok akik nem olvassák el a szakmai ajánlásokat, nem járnak továbbképzésre és főleg nem olvassák a WHO közleményeket:(. Vagy igen de mivel nem ezt tanulták az egyetemen(ami a dolog másik rákfenéje sajnos:( ) nem változtatnak az elavult nézeteiken.

Ha én lennék az eü. miniszter kötelezővé tenném minden gyerekorvosnak vagy gyerekekkel is foglalkozó orvosnak és védőnőnek az LLLes 40 órás Korszerű Szoptatási Ismeretek c. tananyagát, ha már többet nem. Mivel ez most csak választható opció, praktizálhat úgy egy orvos, hogy azt hirdeti, hogy időre kell szoptatni, hogy teáztatni kell és hasonló butaságok.

2012. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg vicces lehetett.


Èn nem vagyok igény szerinti szoptatás híve. vagy is egy ideig igen, de egy idö után nekem kell a rutin és el sem tudnám képzelni hogy félóránként szopjon a gyerekem. De mindenki azt tesz amit akar, aki kibírja ezt annak jó. szóval nekem mindegy ki hogy szoptat.


A fehérje alergia nem ettöl lesz amit leírtál, az orvos nem is tudom honnan vesz ilyet. Föleg 8 hósnál.

Szerintem nagyon száraz a böre a gyereknek, egyszerüen kenjed baba arckrémmel többször. Ès szoptasd ahogy jó nektek.

2012. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
figyelj abban igazad hogy a doki bunkó volt, és ne is törődj vele, de légyszi nézz/olvass utána, hogy a legmodernebb módszerek szerint is az a legjobb a babádnak, ha következetes, de nem szigorú napirendje van, ezer meg ezer ok van erre, ami neki lenne a jó! Ezért ne pontozz le! A veletek alvással is azt éred el, hogy nem tanul meg egyedül biztonságban elaludni, hé, nem akarunk rosszat neked, ettől még nem vagyunk szemetek, de volt igazság abban amiket mondott (attól még nem kellett volna bunkónak lenni, és el kellett volna mondani, hogy megértsd, hogy amit teszel az nem a legjobb a babádnak)
2012. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Egyszerűen csak kifogtál egy régi vaskalapos dokit. Viszont érdemes lenne (nem csak ezért) elgondolkodni a doki váltáson. Ha pöttyös babapofira elsőre szteroidos krémet ír fel akkor sanszos, hogy az első köhintés után meg antibiotikumot.

Szoptasd nyugodtan igény szerint, ha neked és a babénak így jó. Nálunk a nagyobbik igényelte a napirendet a kicsi meg nem, így őt igény szerint szoptattam.

Semmi baj sincs a napirenddel sem, inkább a dokival, hogy egyrészt leteremt másrészt azonnal gyógyszert ad. Az én lányom is tiszta pötty volt, de nálunk a mosószer váltás hozta meg a változást. Van persze amikor kell a krém, na de nem azonnal csak ha más nem segít.


Ja és nyugi , sajnos vannak ilyen emberek/dokik, próbálj meg nem foglalkozni velük, vagyis ne húzd fel magad, mert nem éri meg. És nézz körül, hogy van-e a környéken más doki (remélem találsz)

2012. jún. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

A napirend és az igény szerinti szoptatás messze nem zárja ki egymást. Mivel a szopás nem csak kaja, hanem ivás és testközelség is, és nyugtató is.

Aki a szoptatást meghatározott időpontokban levő teendőnek gondolja, kiváncsi lennék, minden pohár víz előtt megnézi- e az óráját, minden párjával való puszi, ölelés előtt megnézi- e az óráját, minden falat alma, akármi előtt ellenőrzi- e, hogy eljött- e már az ideje... Szerintem nem.

Ezen kívül: mivel az igény szerinti szoptatás a gyerek által kezdeményezett táplálkozás(evés esetén), kevésbé vezethet rossz evési szokások kialakításához mint a külső alany által irányított étkezés. Magyarul ha akkor eszik, amikor éhes, és nem akkor amikor kell, megtanulja, hogy éhség esetén kell táplálkozni nem akkor amikor mások úgy gondolják. És most jön az, hogy dehát akkor azt tanulja meg, hogy az evés a megnyugvás? Nem. Mivel a szopi nem csak evés. Aki szoptat, az tudja, hogy egészen másképp "cicizik" egy evő baba és másképp a komfortszopó.

(első voltam)

2012. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
tőlem amikor megkérdezte a védőnő hogy milyen időközönként szoptatom a kisfiam,mondtam neki hogy igény szerint.erre az volt a válasza hogy eddig nem lehetett igény szerint szoptatni de most már az uniós szabvány szerint lehet.szóval ennyit erről.nyugodtan szoptasd igény szerint.
2012. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én a fiamat igény szerint etettem, amikor kicsi volt, most 14 hónapos, szóval mikor kisebb volt :)


Akkor evett amikor akart, nem voltam annak híve hogy felébresszem mert eltelt 3 óra :)


Velünk aludt amikor akart, fölég az elején amikor éjszaka többször is felébredt. :)


kialakult a napirend 1 éves korára, és a saját ágyába alszik, velünk már nem is akar

(pedig én nagyon szerettem volna, olyan édi amikor mellettem szuszog :))


Azt az orvost és védőnőt cseréld le! Megteheted!

Legalább is mi a párommal ezt tennénk, ha ilyen hangnembe beszélnének velünk! Mi, vagy én nem tűröm el ezt!


Nekünk szerencsénk van, a gyerekorvos, és a védőnő nagyon nagyon kedvesek, és sok praktikus tanáccsal látnak el,


van amikor régi praktikát tanácsolnak, és van amikor új praktikával, pl.: amikor az 1 éves lett a fiam én nem akarta enni a tápszert.


sok örömet és kitartást!

2012. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben azonnal dokit váltanék az tuti!

Az én fiam 1 éves koráig CSAK anyatejet evett, próbáltam mással néha megkínálgatni, nem kellett, aztán 13 hónaposan kezdett rákapni más ízekre és 16 hónaposan magától teljesen elhagyta a cicit. Soha nem erőszakoltam rá semmit, és ma már 9 éves, jó tanuló, vagány, vidám srác. Ez a szigorú napirend, meg "élére hajtva a gyerek", "csend, rend, fegyelem" mára már bedőlt, rájöttek, hogy egyszerűen nem így kell. A doki bácsi meg ha nem tart a korral, menjen nyugdíjba....

Te jól csináltad eddig is, néha kínáld kis gyümlével, főzivel, aztán, ha kell, kell, nem, nem.

Fürdetéshez használj olyan gyógyszertári fürdetőkrémet, amit újszülötteknek írnak fel. Lehet, hogy nagyon klóros a vizetek.

2012. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hál' Istennek van napirendünk, ezt egyedül a baba alakította ki, különösebben nem kellett vele foglalkoznom. Az együtt alvás meg....hát nem is tudom, én nagyon élvezem, mert minimum 2x ébred éjjel is, azonos időben, nagyon fárasztó lenne még 2 lépést is megtenni. Ezzel majd később fogunk foglalkozni, amikor egyáltalán önállóan el tus mjd aludni, most csak a cici van :))))
2012. jún. 1. 10:38
 10/13 Kiki01 válasza:

Elkepeszto hogy meg vannak ilyen dokik, es szabadlabon:)

Az en kislanyomnak akkor lettek kiutesei az arcan amikor ramjott a csokizabalhatnek...

2012. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!