Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumiellenzők, igény szerint...

Cumiellenzők, igény szerint szoptatók! Hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

hogy oldjátok meg az etetést, ha vhova vinni kell a gyereket, pl orvoshoz? Vagy ha nektek el kell menni otthonról, és a baba apára marad, akkor tápszert kap? Az enyém csak cicin alszik el, de így a férjem hogy nyugtathatja meg? Már próbáltuk a cumit, de nem akarom rászoktatni, és ki is köpi.

A másik, hogy nappal fenn van egyhuzamban akár 3-4 órát is, ilyenkor cicire fel, ciciről le játékot játszunk, legalább 5-ször áll neki szopizni. Más is van így?

2,5 hetes baba. Válaszokat köszi


2010. ápr. 21. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem másfél hetes volt a lányom mikor volt egy vizsgám a suliban. Akkor anyu vigyázott rá, a lefejt tejet cumisüvegből adta neki. Én nem akartam ilyenek miatt tápszert adni neki. Aztán 4 hónapos korától minden héten egy napra bíztam anyura, ha bekellett mennem iskolába. Addigra elkezdtem szoktatni gyümölcshöz, főzelékhez. Így más is tudta etetni. De tudom a korai hozzátáplálást sokan ellenzik.
2010. ápr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy szoptattam igény szerint, hogy azért a 2 óra meglegyen a 2 szopi között. Nekem fontos volt, hogy az igény szerinti szopik között azért legyen napirend. Bár ez így furán hangzik :) Én nem engedtem, hogy játszon a mellemmel, vagy egyen, vagy "hagyjon békén".

Ha hagyod, hogy lógjon a melleden, később meg fogod bánni, hogy semmit nem tudsz vele csinálni, nem tudtok menni sehova, ráadásul állandóan az öledben akar majd lenni. Húzz egy határt, ne csak a babádnak legyen jó, hanem neked is.

Ha el kell menned, adjon neki a férjed lefejt tejet. Meg fogja tudni nyugtatni, ne aggódj, a babák remekül tudnak alkalmazkodni.

2010. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam 9 hós, most hagytam először másra, úgy 1,5 órára, miután fent volt, és jó kedvű volt, és persze tele volt a pocija. Amíg nem evett mást, szóba sem került, hogy ott hagyjam pár percnél hosszabb időre - értsd hajmosás. Az igény szerinti szopi szerintem a nyilvános szoptatással is együtt jár, mi az orvosnál majdnem mindig szopizunk - oltás után megnyugtatja, de már szinte mindenhol szoptattam, ahol elképzelhető. Szerintem, ha kitartasz az elveid mellett, akkor egyenlőre rád marad az altatás, de hát ezért vannak az anyák - szerintem. A ciciről fel le, nálunk még most is megy, ha kicsit nyűgös, álmos, ez tök ok-s. Ha gondolod látogasd meg a www.mamami.hu -t, ott hasonló helyzetben lévő anyákkal beszélgetsz- Sok boldogságot nektek!
2010. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tápszert soha!!


Van elég tejem. Lefejem, és megkapja üvegből. Sajnos üvegből - ugyanis nem szopizik, legnagyobb bánatomra. Talán még a kórházban rontották el a csecsemőosztályon, ahol teát kapott folyadékpótlásnak, mert koraszülöttként berásgult és inkubátorba került.


Most próbálkozom ezzel: [link] A reklámja szerint ebből az üvegből pontosan azzal a technikával kell szopni, mint a ciciből, azaz nem elég szívni, hanem az ínyével masszírozni is kell. Olyan anyáknak fejlesztették ki, akik nem szeretnének cumizavart, akik egyszerre szoptatnának és üvegből is etetnének. Megrendeltem az USA-ból. Remélem, hamar megjön, és akkor elkezdhetünk megtanulni szopni.


Amúgy ha szoptatnáék, akkor szopikendővel oldanám meg. [link]

2010. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem is igy volt majd 2 hónapos kora után fokozatosan leszokott rola !vágyik a közelségedre!a meleg kuckójából kibujt a hideg világba a cicizés azt mondtam olyan neki mint mikor a köldökzsinórral hozzám volt kötve....addig nem nagyon mentem nélüle sehova!ja és ha rájött az éség kocsiba megszopiztatam!már 6.hós és 3 óránként eszik !kap 1szer gyümölcsöt is!
2010. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 és fél hetesen még az én lányom is ezt csinálta,de idővel beállt neki a 2-3 óránkénti igénye.Talán egyszer-kétszer vigyázott rá anyukám,de akkor kifejtem( meg volt mindig lefagyasztva is),és cumisüvegből megitta.Cumi neki sem kellett,később a cumisüveg sem.Ha valahova vittük,kiszállás előtt mindig megszoptattam az autóban.
2010. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!