Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltört higanyos lázmérő...

Eltört higanyos lázmérő meddig veszélyes?

Figyelt kérdés
másfél napja eltörtem, felsepertem, felmostam. azt olvastam jól kikell szellőztetni és ne használjuk egy ideig a szobát ahol történt. de ez a fürdőnk, nem tudjuk nem használni... tapasztalatok?
2012. máj. 29. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha régi fajta 10perces volt, akkor óvatosabbnak kell lenni. Ha újabb fajta 3 perces higanyos, akkor károkat nem okoz.

Nekem újabb fajta van és még a dobozára is rá van írva, h lenyelve sem okoz mérgezést az az adag. Ha egy tonhalkonzervet megeszel, abban is szép adag higany van, azért nem javasolnak heti egy doboznál többet megevésre.

2012. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Telefonálj be a legközelebbi patikába, hogy eltörtétek a higanyos hőmérőtök és szeretnétek semlegesíteni kénporral.
2012. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
voltam benn a nálunk lévő patikában, azt mondták, hogy nincs ilyenjük, mert már nem árulnak higanyos lázmérőket.... de másfél nap után mit tudok csinálni? kidobtam a lázmérőt....a fürdőt meg muszáj használni..
2012. máj. 29. 16:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó arcok nálatok a patikában, kénport rendelhettek volna azért neked...
2012. máj. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!