Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a férjemnek?...

Hogy mondjam el a férjemnek? Féreghajtót lehet felíratni a háziorvossal, vagy előtte mindenképp csináltat laborvizsgálatot? Nálunk otthon ez annyira tabu volt, hogy egyetlen szó sem volt ilyenekről.

Figyelt kérdés

Annyira ciki! Az orvosnál is elsüllyednék szégyenemben.Észrevettem a székletemben 2 centi körüli fehér " valamit". Féreg lehet? Néha viszketek is odalent...

Van esetleg valami házi szer rá? Nem akarok laborba menni! Sajnos az egész város ismer, így mindenki azonnal megtudná...


2012. máj. 26. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi ebben a ciki? Akár fertőzött gyümölccsel is beléd kerülhetett.
2012. máj. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És a labor elkerülhető?
2012. máj. 26. 23:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, sajnos rágom a körmöm, sokszor hazafelé a boltból is, akkor persze még nem mostam kezet...
2012. máj. 26. 23:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit tudna meg mindenki? A laborvizsgálatot BÁRMI miatt el lehet végeztetni, max. ennyit tudnának. A többi orvosi titok.

Betegnek lenni nem szégyen (lehet, hogy pont a férjedtől kaptad el...), szégyellni és titkolni, illetve nem fordulni orvoshoz, na azt kell szégyellni.

2012. máj. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A férjednek meg ha nem mered elmondani.. az elég gáz. A körömrágás sokkal cikibb. A labort nem kerülheted el, valószínűleg vinned kell széklet mintát is. A háziorvos sem írogat fel ész nélkül mindenféle gyógyszert.
2012. máj. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem így: Szia drágám, valószínűleg van valami problémám, amit szeretnék kezeltetni, ezért elmegyek az orvoshoz egy vizsgálatra. Nem komoly, csak nekem kellemetlen. Szeretnél elkísérni?

Féreghajtót csak úgy szerintem nem fogsz kapni azért, mert azt mondod, hogy kell. Ki fog vizsgálni, székletmintát is kérhet. Na bumm... volt már ilyen a történelemben :)

2012. máj. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legvalószínűbb a cérnagiliszta:

[link]


Mivel a kezelést a férjeden is végre kell hajtani és a kezelésre alkalmazott gyógyszer Mebenzalode 100 mg (Mo.-on Vermox néven van forgalomban) vényköteles, sem az orvost, sem a férjedet nem hagyhatod ki! Az orvos meg laborba küldi a mintát...


A Vermox betegtájékoztatója:

[link]


Egyébként a fokhagyma is jó féreghajtó:

[link]

2012. máj. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!