Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokan miért nem mennek el...

Sokan miért nem mennek el orvoshoz ha valami bajuk van vagy fáj valamijük?

Figyelt kérdés
Nem értem miért olyan megterhelő elmenni orvoshoz ha valami baja az embernek,némely ember inkább otthon szenved minthogy lássa hozzáértő személy.
2012. máj. 26. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mert félnek, hogy valami nagyobb problémájuk van ténylegesen, vagy olyan a problémájuk jellege amiről nehéz beszélniük. Nagyon sok oka lehet....
2012. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

de pont ez a lényeg,ha időben elmegy valaki akkor megelőzhető esetlegesen egy nagyobb baj.


Most olvastam 1-2 kérdést,megdöbbentő,bélférge van és nem megy orvoshoz hanem otthon akarja kikezelni vagy a másik akinek iszonyat gyomorfájdalma van ha eszik és tippelget ahelyett h orvos látná.

2012. máj. 26. 17:29
 3/17 anonim ***** válasza:

1. Félnek az orvostól, megalázónak tartják a helyzetet, vagy magától a vizsgálattól félnek.

2. Könnyebb a homokba dugni a fejüket. Azért nem akarnak elmenni, mert félnek attól, hogy kiderül, hogy vmi súlyos bajuk van. Inkább élnek még kicsit abban a hitben, hogy nincs nagy gáz. Ezért nem csinálnak a nők sem terhestesztet, ha késik a menzeszük, hanem helyette idióta kérdéseket írnak ki. Attól nem tűnik el a gyerek a hasukból, hogy nem csinálják meg a tesztet, csak addig még van remény arra, hogy nincs.

3. Rossz tapasztalat.

4. Nincs idejük, lehetőségük, pénzük.

2012. máj. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Talán azért mer némelyik orvos semmibe veszi a betegét, és semmenyire sem érdekli, hogy mi van vele. Pusztán leszarják a másikat. Én már évek óta bajban vagyok a szívemmel, és mégse tudnak semmit, nem is csinálnak semmit, csak foghegyeskednek. Semmire sem jutottam, és nem is fogok. Úgy érzem.
2012. máj. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De mit számít milyen az orvos,lenyelem és kész csak tudja meg mi a bajom.

Nekem 2 éve nem találják a görcsös hasmenésem okát pedig minden létező vizsgálat megvolt már(még colonoskopia is)ésmégis visszamegyek hátha meglesz egyszer mi a bajom,pedig sokszor voltam megalázó helyzetben...

2012. máj. 26. 17:37
 6/17 anonim ***** válasza:

A párom hetek óta fájlalja a csípőjét. Mintha egy ideg beszorult volna. Egy ideig kenegette kenőcsökkel,semmi haszna nem volt. Tegnap elment dokihoz. Megkérdezte mi a gond, majd a kezét végig simította a csípőnél. Ezek után kijelentette, hogy ez nem csontritkulás, és felírt neki tablettás gyógyszert amit napi 4 szemet vegyen be. Tegnap meg is vettük a gyógyszert.Codeine tabletta(dr.House is erre a gyógyszerre lett függő a filmben) Erős fájdalomcsillapító. Tegnap be is vett 1 szemet.20 perc múlva úgy bealudt tőle mint akit fejbe csaptak.De a fájdalom nem múlt el..

Na ennyit az orvosokról.Ha nem tudják mi a gond, nem küldik a beteget tovább röntgenre vagy egyéb helyre,hanem felírnak egy gyógyszert ami akár függőséget is okozhat.

Most egy gyógymasszőrt keresünk,hátha ő többet tud.


Szóval a legtöbb ember azért sem megy el,mert felesleges. Az egyszerű betegségeket otthon maga is ki tudja kúrálni. Ha meg komoly,akkor már úgyis elmegy.

2012. máj. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én értem de mégis azért ha lát egy orvos alapbetegségeket kitud szűrni és igenis menni kell és kérni a viszgálatot,a colonoscopiát én kértem mert elegem volt belőle hogy 2 éve görcsölök és a doki szerint csak idegi alapon van,de menni kell és keresni mert kis bajból is lehet nagy!És akkor már késő.

Apu sem ment el mikor kezdett görcsölni a hasa és mire orvoshoz került véres széklettel már a bele egy darabjával együtt vették ki az óriási daganatát kemoterápia kíséretében...

2012. máj. 26. 17:47
 8/17 anonim ***** válasza:
Én egy csomó kérdésnél láttam, meg én is kerültem már olyan helyzetbe, hogy csak hónapok múlva kaptam időpontot az orvosnál. Én is feltettem akkor itt kérdéset, hogy mi bajom lehet és mit kezdjek vele itthon.
2012. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Lehet lelki okok állnak a betegséged mögött, nem?
2012. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ha hónapok akkor hónapok,dühítő de elkell menni!!

Igen,eddig az van hogy lelki okai vannak-IBS-em van de szerintem nem,lehet a fogamzásgátló mellékhatása is,ez most fog kiderülni.

2012. máj. 26. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!