Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Undorító szokás. Valami...

Undorító szokás. Valami tippek, hogy hogyan szabadulhatnék meg tőle?

Figyelt kérdés
Mióta csak az eszemet tudom rágom a körmöm. Egyszerűen sokszor észre se veszem és rágcsálom, és nem tudok leszokni róla. 2011 nyarán már sikerült leszokni, és gyönyörű körmeim lettek, viszont megkezdődött az iskola és megint elkezdtem rágni. Lehet, hogy a stressz az oka vagy ilyesmi, mivel többször kapom rajta magam, hogy suliba rágom, nem itthon, főleg felmérők elött néha alatt. Nagyon egészségtelen és undorító szokás, de hogy csináljam, hogy ne csak vakacióba szokjam le róla, hanem suli közbe is maradjanak körmeim. Akár házifeladat íráskról is van szó akkor is mindíg nekifogok. Valami tippek? 16/l
2012. ápr. 17. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Létezik olyan körömlakk, aminek keserű az íze, tehát ha nekiállsz rágni, abbahagyod a förtelmes íz miatt. Nem tudom, hol lehet kapni, talán drogériákban, esetleg gyógyszertárban keresd.
2012. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csináltass műkörmöket. Azt nem tudod lerágni. Valami diszkrétebbre gondoltam, nem olyan hosszú, hegyesre.
2012. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudom, kellemetlen lehet, de esetleg próbálj meg valami vékonyabb kesztyűt felvenni.
2012. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Műkörmökkel már próbálkoztam és nem lehet, nagyon hamar leestek, mivel a körömágyam be van gyulladva a rengeteg rágástól, így nem maradnak fenn. A keserű izű lakkot is próbáltam még kicsi koromban, de nem emlékszem, hogy lett volna hatása nállam, csupán arra, hogy mikor bekentem, akkor nagyon erősen csípett a pici sebek miatt. Azért köszönöm a válaszokat, lehet, hogy nekiállok keserű körömlakkozni hátha most beválik. Azért még más tippeket is várok, és nagyon köszönöm az eddigi válaszolkóknak. :)
2012. ápr. 17. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Lassan megint itt a vakáció. Szépen helyre tudnak jönni ezek szerint a körmeid. És mielőtt elkezdődik a suli vagy műköröm vagy körömlakk már fenn legyen! Akkora már nem lesznek sebek amiknek sz.tem nem tesz jót a ragasztó meg a lakk. Ezt tudom tanácsolni. Én a hajevéssel vagyok így csak én már ezt nem tudom letenni, mert nem vághatom kopaszra mivel nő vagyok. De lehet 1x, ha új helyre kerülök levágatom...
2012. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

33 éves vagyok, és amióta az eszemet tudom rágtam a körmömet. Érdekes, mert nálam akkor marad abba ez a rossz szokás, amikor új szerelem van a láthatáron! December óta nem rágtam le a körmömet! :) Igazából, elég, ha megállod, hogy pár napig ne rágd, utána, már nem is érzel rá ingert! Én tetszeni is akartam, és ehhez a szép kéz is kell, ez is segített! A keserű körömlakkot én is próbáltam, de azzal más baj is van!Pl, ha eszel, otthon, és kézzel, legyen az egy fánk ...vagy alma, vagy akármi, amihez nem használsz evőeszközt...hát az borzasztó! Az ujjaidat sem tudod megnyalni egy finom étel után!

Ha pár nap , mondjuk egy hét után megnő a körmöd, azonnal kend le sima átlátszó körömlakkal, utána nem is akarod majd rágni!

2012. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
kenj rá csípős piros paprikát..akkor tuti nemfogod rágni:D
2012. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!