Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógynövények összekeverhetők?...

Gyógynövények összekeverhetők? Bövebben lent.

Figyelt kérdés

csalán,palástfű,kamilla, körömvirág ezeket mint összelehet főzni teának?

csalán-vér tisztító

palástfű-izom erősítő

Kamilla-hallás erősítő

körömvirág-látáséleséget erősít.

A körömvirág teával a szemet mosni kell. De sok mindenre jó ha megiszuk is.

A nagy kérdésem az lenne nem lesz semi baj ha összefözöm őket?



2012. ápr. 10. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

-A Csalánt én is többek között vér tisztítónak ismerem!

-A palástfű: mindenekelőtt menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok, klimaxos rosszullétek, fájdalmas, erős vérzéssel járó menstruáció esetén segít. A pubertás időszakában is kedvezően hat a lányok szervezetére: rendezi a kezdetben még szabálytalan ciklust. Intenzíven hat minden altesti szervre.


Ugyanakkor mindkét nem számára hasznos vérzéscsillapító, sebgyógyító, gyulladáscsökkentő hatása. Foghúzás után a legjobb öblögető szer. Használják vízhajtóként és szíverősítőként is. A régi népi orvoslásban e növényt leginkább sebgyógyításra használták, külsőleg és belsőleg egyaránt, valamint epilepszia ellen itták.

-Kamilla:Meghűlés, nátha, influenza, légcsőhurut, torokgyulladás, rekedtség, gyulladáscsökkentő, antiszeptikus, görcsoldó, szélhajtó, külsőleg szemborogató, toroköblítő, foghúserősítő. Gyulladáscsökkentő, antiszeptikus, görcsoldó, szélhajtó, emésztésserkentő, izzasztó, hámosító és enyhe nyugtató hatása miatt fogyasztják.

-Körömvirág:- kiválóan tisztítja a testet,


- méregteleníti és védi a májat,


- hatásos epehólyag-gyulladás esetén,


- jótékonyan hat a gyomor-, és bélbetegségekre, különösen gyomor-, és hólyaghurutra


- jól oldja a görcsöt, és fertőtlenít is,


- mérsékli a lázat és enyhíti a torokfájást,


- enyhíti a menstruációs és változó kori panaszokat,


- eredményes különböző bőrbetegségek kezelésében, mint az ekcéma, bőrgyulladások, fekélyek...


- kiváló sebgyógyító szer, és alkalmas bőrkiütések, bőrégés kezelésére is,


- immunerősítő.



Lehet én tudom rosszul, hogy a hatásai sem azok amiket Te/Ön leírtál/leírt!De reméljük erre jár egy harmadik, negyedik fél is és tisztázza a dolgokat!Hangsúlyozom addig semmiképp nem keverném őket!

2012. ápr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt, hogy mi mire jó Maria Treben "Egészség Isten patikájából" című könyvből olvastam. Csak azt nem tudom, hogy keverhetem őket egy nagy adagba, vagy főzem külön kölön és a gyomromba keveredik majd ;)
2012. ápr. 18. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy ne keverd össze, mert egybe forrázva, nem biztos, hogy ugyanaz lesz a hatása, mint ha a gyomrodban keveredik!De áldásom rád!

Egyébként Maria Treben -Egészség Isten Patikájából könyve remek könyv és igen sok jó dolog van benne!A szüleimnek is meg van és kicsi korom óta sokszor segített kisebb dolgokban!De azért figyelni kell, mert lehet hogy amire Te szeretnéd éppen jó egy adott gyógynövény, viszont azért ha az ember nem elég körültekintő, akár bajt is okozhat!

Javaslatom, hogy keress egy gyógynövényszakértőt, vagy térj be egy bio-/gyógynövényboltba ott valószínűleg elmondják majd mit, mivel, hogyan szabad! :)

2012. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is ezt tervezem ;) köszönöm a válaszodat.
2012. ápr. 19. 14:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!