A gyógynövények vagy a gyógyszerek az egészségesebbek?
Minden a maga helyén és idejében.
A tüdőgyulladást nem lehet kamillateával gyógyítani, náthára viszont teljesen felesleges antibiotikumot szedni.
Kell a gyógyszer, indokolt esetben.
És kellenek a természetes módszerek enyhe panaszoknál és kiegészítő kezelésként. De oda kell figyelni, hogy a gyógynövény és a gyógyszer hogyan hat egymásra, mert haltak már meg emberek attól, hogy szívgyógyszerre teljesen ártalmatlan gyógyteát ittak - csak éppen nem szabadott volna együtt inni.
És pl. a fogamzásgátló hatását is gyengítik bizonyos gyógynövények (és az antibiotikum is!).
Nem érted? Az az egészségesebb, amelyikre szükséged van.
A gyógyszer önmagában nem egészséges. Ahogy a gyógynövény sem az, ha indokolatlanul szedik. Tévhit, hogy ami természetes, az nem árt.
A legegészségesebb az, ha nem vagy beteg. Onnantól, hogy beteg vagy, azt kell szedned, ami meggyógyít. Ha neked segít a gyógynövény, akkor az a jobb. De ha tüdőgyulladásod van, a gyógynövénytől meghalsz, mielőtt kimondanád azt a szót, hogy egészségesebb. Cukorbetegséget sem lehet gyógynövénnyel "gyógyítani", de létezik egy tea, ami javítja a helyzetet, de inzulin attól még kell.
A gyógyszer eleve nem egsézséges, mert egy betegasé tüneteit gyógyítod vele, illetve kezeled.
A gyógynövény természetes hatóanyagú ugyna arra való, de mivel nem tartalmaz kemikáliát kevésbé hatásos. Lehet mnodani,ohgy a gyógynövény egsézges.. de nem mnidne esetben hatásos gyógymód. tehát nem mondható ki 100%-ban a hatásossága.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!