Gyógynövények rossz fogakra?
Öcsmének nagyon csúnyák a fogai pedig 14éves és mindig rendszeresen mosott fogat. Minden fogán fekete pöttyök vannak, nem tudunk mit kezdeni vele.. :(
Van tippetek?
Azért írtam az ezoterikus részhez, mivel ilyen típusú válaszokat várok. A fogorvosban és más orvosban sem hiszek.
AZért köszönöm a válaszod, így a többiek már tudni fogják milyen válaszokat is várok.
Elnézést, hogy nem ezós jellegű választ fogok adni erre, de hasznos lehet számotokra:
Olvassatok utána a saverózió jelenségének: étkezés után fél órán belül NEM szabad fogat mosni, különösen savas, cukros étel/ital fogyasztása után; erre ügyel(t) az illető?
Egyébként a fogorvosok anyagi érdekeltsége, hogy csak akkor beszélnek erről, meg a következő tényezőről, ha valaki megtudta valami úton-módon, és rákérdez tőlük, tehát nem verik nagy dobra a fogdokik, de ők maguk tisztában vannak avval is ,hogy a fogkrémeknek csak a kellemes lehelet miatt van jelentősége, hiszen a víz+fogkefe alkalmazása (fogkrém NÉLKÜL) épp úgy tisztítja a fogakat, és még a mellékhatástól se kell félni, ha vmelyik fogkrémmel baj van.
(Túlzásba vitt csoki, cukorkafogyasztás is okozhat problémát, ezt nem kell ecsetelni.)
Valamint kalciumhiány is okozhat fogromlást:
a)
Ha nem jó a belei felszívóképessége, akkor hiába a sok kalcium bevitele. Ráadásul semmit nem ajánlok ásványi formában, mert hasznosulása igen kicsi, ami meg nem hasznosul, az szép lassan lerakódásokat okozz a vesében, erekben, szövetekben. Tehát tablettákat sem ajánlok, se multivitamintabl-kat! Semmit, ami szintetikus, semmit, ami ásványi, bár minimális ásványi anyag úgy is kerül a szervezetbe rendszeresen, azt meg képes közömbösíteni.
b)
Szerves táplálékkiegészítő ami kalciumtartalmú, jól jöhet.
c)
Kalcium és magnéziumforrás a szezámmag, de legfeljebb ENYHÉN szabad pirítani, vagy nyersen, és semmi gyümölcs hozzá, különben megerjed és nem hasznosul!
d)
TÉVHIT eloszlatására, hogy valójában mi a helyzet a következővel:
a tejből alig szívódik fel kalcium, hiába van benne sok, mármint a fogyasztásra alkalmas forralt, pasztörizált változat! (Forralás nélkül egyéb problémák felléphetnek!) Hiszen a hőkezelés megöli az enzimeket, így a kalcium igen kicsi hányada tud csak kötődni a sejtekhez, a többi meg lerakódik!
Ergo: általában nem ajánlom a tejivást (kivéve persze az anyatejet csecsemőknek), egyes tejtermékekét azonban igen, más a biokémiai folyamat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!