Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi fog történni majd?

Mi fog történni majd?

Figyelt kérdés

Január elején diagnosztizálták gyomor tükrözéssel a lisztérzékenységet. Felhívta az orvosom a figyelmet arra hogy ez krónikus betegségnek számít és emelt családi jár erre a betegségre. Anyu elment az önkormányzathoz és azt mondták, hogy mivel már (márciusban lesz egy éve) betöltöttem a 18-t így nem jár támogatás. (Előre elmondom, hogy nem ingyenélő (nem is tudom milyen szót használjak rá) akarok lenni csak hát mivel az ilyen gluténmentes élelmiszerek drágák és nem is vagyunk gazdagok így örülnénk ha valami segítséget kapnánk.)

Egy ismerősünk mondta hogy úgy meglehetne igényelni ha valamilyen bizottság elé kell menni és ők elbírálják hogy kapok vagy nem kapok magasabb összegű családit. Amúgy a kérdésem lényege, hogy ott a bizottságnál mit kell felmutatni értem én itt hogy a diagnózisos papírt elvinni, hogy ezt és ezt állapították meg és mit kell elvinni még és hogyan tudják megállapítani, hogy milyen %-ban vagyok beteg? miket kell nekik elmondani vagy a panaszaimat kell elsorolni? Elmondanátok nekem, mert elég tapasztalatlan vagyok még! Segítségeteket előre is köszönöm.

(remélem érthető voltam:)



2012. márc. 2. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit az ismerősöd mondott, azt fogyatékossági támogatásnak hívják, melyet a MÁK (Magyar Államkincstár)- nál kell igényelni, és valóban orvosszakértői bizottság bírálja el a mértéket. Ez a támogatás azonban csak látási, hallási, értelmi, mozgásszervi (stb.) fogyatékosoknak "jár", Neked pedig krónikus betegséged van. Az emelt családi pótlék valóban azért nem jár, mert a 18. éves kor betöltése előtt is ebben kellett volna részesülnöd ahhoz, hogy később - nagykorúként - saját jogúan is igényelhesd (ez esetben pedig jogosult lehetnél alanyi jogú közgyógyellátásra is). Érdeklődd meg a MÁK-nál, hogy mit javasolnak? A bizottság előtt egyébként valóban az orvosi papírokat kell elsősorban bemutatni, s csak arra válaszolni amit kérdeznek ( ez tapasztalat ), és meg is szokták vizsgálni tetőtől talpig a betegeket.
2012. márc. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséged. Akkor ne mondjak semmi családi körülményt vagy nagyon drága és nehéz megvenni...stb ilyeneket?
2012. márc. 3. 11:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia én megkaptam pedig elmúltam 18, szolnokra kellett (nekem) menni a bizottság elé, aki igazából egy főorvos, ott megmutatod a papírt, rutinvizsgálatokat csinál, semmi nem fog történni... Én is mondtam, hogy szörnyen drága, nem tudok dolgozni, hogy anyáékat segítsem stb. a lelkibeszéd, mert hát az is kell. Megállapították papíron, hogy 50%os a betegségkárosodásom ( ez valszeg nálad is ennyi lesz) Ami viszont szörnyű, még 10%ék és sose dolgozhatsz majd..mert leszázalékolnak, de gondolom ezt tudod. Szoval, nyugodtan megérdemled azt a pénzt, nem vagy ingyenélő, és igenis baromi drága, 400gos kenyér 700 Ftért... Köszönjük szépen!! :(
2012. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként az igza, hogy a lelkibeszédet se vidd túlzásba, mert nem mindegyik szereti, de ha rákérdez, ne szégyelld elmondani, hogy gondok vannak a megvételénél.


Másik, hogy én ezt a támot kaptam 18 előtt is, csak akkor anyáék.. de utána megvonták 1,5 évre és úgy telefonálgattunk amikor betöltöttem a 18-at, szoval lesz majd egy pár köröd, mert a MÁK se viszi a pálmát dolgozás terén ( egy levelet küldtek 2 hónapig, 8 telefonváltás után és megmondták, hogy amit megadtam cím az nem él,m ott nem lakik senki :DDD-persze!) Na mindegy, tisztelet a kivételnek. Sok sikert!

2012. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem egy gondom van ezzel a lisztérzékenységek, hogy csináltak ugye vérvételt és vizelet mintát azzal lényegében minden rendben volt csak ugye egy ilyen betegnek vashiányosnak vagy vérszegénynek kellene lennie és a vizeletből vminek magasnak kellene lennie. De nekem magasabb a vas szint a normál értéknél a bilirubin szint is több és a húgysav (nem is eszek húst mármint vöröset és a disznó húst sem kedvelem) vmint a MONO és az EO szint is jócskán. Erre azt mondta az orvosom, hogy mivel panaszaim vannak és a szövettan pozitív lett de a vérből nem mutatható ki így a 3-ból kettő + így annak tekinthető. na most ilyenkor mi van? Azt sem tudom igazából hogy akkor mi a pontos megállapítás, vagy ezek mért magasak vagy milyen vizsgálatra kellene elmennem. Ja és mind emellett van még Refluxom!
2012. márc. 3. 15:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom mondani, hogy a MÁKnál nem végeznek rajtad különösebb vizsgálatokat, a meglévő eredményeid alapján ítélik majd oda a családi pótlékot. Ők ott csak ilyen rutinvizsgálatokat tesznek pl vérnyomásmérés, megkérdezi, mik a panaszaid, kb mint egy háziorvos.


Ezeknek a biztos megállípitását szakorvos fogja végezni. Nem a MÁKos, ő csak elbírálja, hogy a leleteid alapján, hogy jogosult vagy-e a csp-ra :)

2012. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!