Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez egy betegség?...

Szerintetek ez egy betegség? Ha igen, mi lehet a bajom? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. 13 és fél éves lány vagyok. Tavaly januárban...rám jöttek..néha olyan órák h..20 perc alatt rengeteg kaját ettem és főleg hizlalót , de nem tudtam abba hagyni. Ebben az a furcsa, hogy kövér vagyok és pont fogyni szerettem volna. Aztán miután ettem megbántam hogy ennyit és hogy egyáltalán ettem, ekkor kihánytattam / öklendeztem a kaját. És ez így ment egészen nyárig ugyan is nyáron karcolgatni is kezdtem a kezemet..mert utána sokkal nyugodtabb lettem. 1-2 barátnőm tudta ezt az egészet , (Ők nem erre fele laknak hanem sokkal messzebb).

Viszont December végén elmondtam(meg írtam neki emailban pontosabban) mindent osztály főnökömnek mert ő hihetetlen rendes és bírom őt. Vissza írta, hogy Meg leptem ezzel a levéllel és, hogy sokan nem találják magukat ilyenkor meg stb. és ajánlott egy pszichologúst nem messze innen . Viszont azt is mondta anyuéknak tudniuk kell a hánytatásról. És igaza van de képtelen lennék a szemükbe mondani. Tanár néni azt is felajánlotta hogy mennyünk át hozzá és segít. Mióta decemberben elmondtam neki azóta...iszonyú nehezen ..van úgy, hogy remegtem és...vert a víz mert annyira hánytatnom kellett, viszont nem igen tettem de rengeteget ettem mikor nem akartam..és..pár nappal ezelött újra megtettem hánytattam magam..és nem tudom másképp el képzeni kajálás után az életet mint , hogy ne hánytassam meg magam. Tanár nem tudja h újra hánytattam. Viszont egyre gyengébbnek érzem magam. Tudom el kell mondanom a szüleimnek csak nem bírom..nagyon félek..

Tudom, hogy a hánytatással nem igen lehet fogyni de jól esik az is ha nem hízok. Engem mindig a súlyommal piszkáltak..

Mikor meg hánytatom magam utánna sokkal könnyebbnek érzem magam.

Kérlek...segítsetek....ez egy betegség? Ha igen akkor mi lehet? Én nem akarok korházba menni ha ez egy betegség...nem akarom, hogy mindenki meg tudja...(félek nagyon)

Válaszokat előre is köszönöm <3


2012. febr. 8. 13:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Igen, betegség. Bulimia.

Sürgősen kérj segítséget, először a szüleidtől!


[link]

2012. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
A szüleiddel őszintének kell lenni. Ez a betegség elég komoly. Most még lehetne segíteni rajta. Pszichológus és pszichiáter segítségére is szükséged lehet. Nem kell kórházba menned, csak akkor ha súlyos mértékű fogyás is beindul. A szüleid segítségedre lehetnek a diétádban is.
2012. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Jaja, ez a bulimia.. Nemrég tanultunk róla részletesen egészségtanon. Muszáj beszélned a szüleiddel róla, ha ez nem segít, akkor pszichológus.
2012. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én elmondanám anyuéknak de akkor minden más lesz..másképp viselkednek velem...és ettől félek.

Amúgy örülnék ha fogynék de sajna nem....................kezdek rá jönni, lassan h a hánytatással fogyni nem lehet de az is elég ha nem hízok.

2012. febr. 11. 18:00
 5/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok megint...nos anyuék kb 2 hete megtudták de NEM AKAROK pszicholgushoz menni..mit tegyek? légyszi segítsetek? :'(
2012. márc. 9. 12:58
 6/24 anonim ***** válasza:
Muszáj elmenned pszichológushoz, különben kórházba kerülsz. Azt talán akarod? :// Vagy esetleg meghalni? Szóval KÖTELEZŐ elmenned, ha nem akarod, hogy súlyosbodjon a helyzet.
2012. márc. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Van egy csoport neten...most majd ott probálkozok..

Nem akarok korházba kerülni

Tulajdonképpen nem érzem magam betegnek annyira

Ha nem megyek el dokihoz akkor meg halok? :| <3 félek

2012. márc. 9. 21:04
 8/24 A kérdező kommentje:
van itt még vmi... hétfőn tök jó kedvem volt meg minden..és...egyszer csak hirtelen úgy éreztem....zuhanok a mélybe...és az jutott eszembe ha nem élnék nem lenne semmi probléma.........és...... elöször vettem be egypár gyógyszert majd....úgy döntöttem vagdosok...csak mélyebben.....és..nem tetem meg de csak mert anyu hívott h 10 perc és itthon vannak....és kihányttam a gyógyszereket gyors...nem tudom miket vettem be...csak kapkodtam be egy csomó fajtát.. vanessa elött elszóltam magam másnap mert kicsit bunkó voltam vele és mondtam h cak a gyógyzsrek beszéltek belőlem és bocsi..és kérdeztem miylen gyógyzser? :OO mondom csak fejfájásra és hasfájásra vettem be....nem bírtam neki elmondani
2012. márc. 9. 21:20
 9/24 A kérdező kommentje:
Vanessa amúgy a legjobb barátnőm és tud mindent
2012. márc. 9. 21:33
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát nem igazán vagy normális, ha ilyeneket csinálsz, már ne is haragudj. Nem érzed magad betegnek? Pedig ezek alapján nagyon is az vagy. Azonnal pszichológus!!! Ha nem mész, tényleg kórházba kerülsz, mert a szervezeteddel minden szar történhet.. az is lehet, hogy rendkívül válságos állapotban leszel. Tényleg rossz végkimenetele is lehet ennek az ügynek. Tehát: pszichológus, szülőkkel együtt, minél hamarabb!
2012. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!