Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire valószínű a családi...

Mennyire valószínű a családi betegségek öröklése?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg hogy testvéremnek is ciszta keletkezett az ínyében így 2 első foga röpül, apukámnak is ez volt a problémája csak neki az oldal fogaival.


Én már elég korán 16 éves koromtól fogva megpróbálok egészségesen élni mozgok sok gyümölcsöt kajálok, lehetőleg minél több ételt magam próbálom megcsinálni, nem kész ételeket kajolva és pont ettől tartok, hogy kb 2 évente ha 1 szer eszek mekis kaját meg hasonló egészségtelen vackokat, mindig önmegtartóztató vagyok és egy hülye családi betegség betesz ami ellen esetleg nem tudok mit tenni :S


2012. febr. 6. 08:09
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!


Nálunk a magas vérnyomás, az biztos, hogy öröklődik anyai ágon. Az anyai nagyapám infarktusban halt meg, mellette rákos is volt. Anyai nagymamám magas vérnyomásos, érszűkület miatt már nincs lába. Anyukám magas vérnyomásos, már nekem is ugrál ki sajnos (29 éves vagyok), és a húgomnak is, aki 26 éves lesz. Ez biztos, hogy családi hajlam.


De pl. apukámnak rossz volt nagyon az emésztése, és nekem is 100x kell meggondolnom, hogy mit eszek. Ugyan olyan rossz a hasam, mint az övé volt. Ugyan úgy hajlamos vagyok a szájüregi aftára, mint ő volt.


Szóval lehet benne valami....

2012. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

de szemétség ez. van csomó ismerősöm aki egész nap szar kaját eszik volt hogy 1 hétig csak mekis kajákon élt, és láncdohányos de semmi baja és 1 grammot sem hízik a génjeinek hála :S


Valaki meg küzd azt cseszheti hogy egészséges maradjon...

2012. febr. 6. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!