Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El lehet hagyni a gyógyszert?

El lehet hagyni a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Lokrent írt fel az orvos(béta blokkoló) erős szívverésre. Olyan érzésem volt, mintha ki akart volna ugrani a szívem. Egy hónapig nem fordult velem elő, hogy nagyokat dobbant volna a szívem, aztán a napokban nagyon nagyon stresszeltem az egyik vizsgám miatt és rá egy napra megint elkezdett nagyokat dobbanni aztán egy napig nem aztán megint újra. Elmentem orvoshoz és Ő írt fel nekem Lokrent napi egy szemet kell bevenni. Úgy félek ezektől a gyógyszerektől, nem akarok szívbeteg lenni!!! :(
2012. jan. 30. 14:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Orvos megkérdezése nélkül nem szabad abbahagyni, persze egy kivizsgálás sem ártana, EKG, stb.
2012. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

"nem akarok szívbeteg lenni"

Akkor csináld, amit az orvos mondott. :)

2012. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Még nem vettem be a gyógyszert, ma kellene elkezdeni. EKG vizsgálat nélkül nem értem miért írnak ilyen gyógyszert fel....Mikor csak a mellkasom hallgatta meg.
2012. jan. 30. 14:50
 4/22 anonim ***** válasza:
Megteheted, hogy elmész egy másik orvoshoz is.
2012. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

"A Lokren fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

- A Lokren szedését hirtelen abbahagyni nem szabad, mert koszorúér betegben súlyos ritmuszavarokat, szívinfarktust okozhat, vagy hirtelen halál következhet be."

[link]

2012. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én Betalocot szedtem rá, napi 2* negyedet, az jó volt, először napi fél szemet szedtem, de attól alacsony lett a vérnyomásom. Kb. 3 hónapig szedtem, aztán abba kellett hagyni, mert terhes lettem, azóta nem fordult elő. Én volt hogy elmentem a kórházi ügyeletre, hogy folyamatosan érzem, ott csináltak ekg-t és vérvételre küldtek. Semmi baja a szivemnek, csak a stressz, egyébként nem is kötelező szedni, ha a stressz okozza, és kamrai az extraütés, nekem ezt mondta az orvos, de én inkább szedtem, mert halálfélelmem volt amikor ezeket éreztem. Tehát menj ekg-ra és ha nem a sziveddel van baj( szerintem tuti nincs), akkor csak a saját közérzeted stb. miatt kell szedni, én ajánlom hogy szed, ne legyen félelem minden napod, mert nincs okod rá.
2012. jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél a gyógyszertárban Panangint, a szív vitaminjai vannak benne, kálium és magnézium, vény nélkül kapható.
2012. jan. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

[link]

de azért kérdezd meg az orvosod róla

2012. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kardiológiai szakrendelésre elmehetek beutaló nélkül is vagy kell beutaló a házi orvostól?
2012. jan. 30. 15:06
 10/22 A kérdező kommentje:
Mert én ezt nagyon furcsának találom, hogy felírja a gyógyszert az orvos semmi vizsgálat nélkül!
2012. jan. 30. 15:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!