Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni a fülemmel?...

Mit tudok csinálni a fülemmel? Fülbevalóm van, és begyulladt.

Figyelt kérdés
azzal még nem is lenne porbléma,hogy begyulladt, letudnám kezelni, de egy nagy kemény csomó is van benne ami nem akar kijönni :S mit tudok vele kezdeni?
2009. máj. 29. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem olyan rég lőtték ki a füled, igaz? Nekem is így volt pár hónapig. A legjobb, amit tanácsolni tudok, hogy hordd, azt a fülbevalót, amit eredetileg is belőttek, mert azok többsége nem allergizál. Aztán, ha begyógyul a seb kevésbé lesz érzékeny. A csomó nekem is megvolt, egy hatalmas gennygombóc, és képzeld egy idő után, mikor megnyomtam szétrobbant, mintha megérett volna...ez elég undorítóan hangzik, de tényleg így volt...Legalább sokkal jobb lett utána. Az alkoholban való fertőtlenítés is segíthet. Remélem hamar meggyógyul!
2009. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2 hónapig hordtam azt a fülbevalót amit belőttek és kivettem lefertőtleníteni, és beraktam egy másikat. már azt is alig lehetett berakni és ma kikellett venni és most sebes is gyennyes is gombóc is van és áá :S
2009. máj. 29. 16:52
 3/3 anonim ***** válasza:

gyógyszertárban lehet kapni alkoholt, azzal le kell mosni a füledet és a fülbevalót is. Lehet, hogy fémallergiás vagy, sok embernek nem bírja a füle a bizsukat, sőt, ha piszkálva van, vagy akár fülbevaló csere stb. Tehát csak arany vagy ezüst fülbevalóval kísérletezz egyenlőre.

Én a helyedben ma kivenném és pár napig pihenni hagynám a fülemet, naponta lefertőtlenítve. annyi idő alatt nem fog benőni. A góc meg fog szűnni, nyugi. Aztán mikor már nem annyira érzékeny, pár nap után lehet megpróbálni betenni egy biztosan arany vagy biztosan tiszta ezüst fülbevalót (amit előtte lefertőtlenítesz szintén alkohollal). Szerintem ez azért jobb, mint amit belőttek, mert ezek vékonyabbak általában, és könnyebb egy gyulladt fülnek elviselnie.

Nyugi, pár nap után meggyógyul :o)

2009. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!