Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt orvos? Árulja már el...

Van itt orvos? Árulja már el valaki, hogy egy ágyéksérv, vagy egy vakbél műtét esetén nyúlnak mélyebbre az emberben és melyik súlyosabb?

Figyelt kérdés

Minden tapasztalatot repesve várok, ha nem orvos akkor is...

A férjemmel ugyanis ezen vitázunk...


2012. jan. 23. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mélyebbre? Ne haragudj, de hogy mélyebbre? Anatómiailag? Amúgy vakbélműtét esetén felkeresik a féregnyúlványt, és eltávolítják, a sérvet pedig, ha még reponálható, akkor visszahelyezik a hasüregbe. Nincs mélyebb vagy felületesebb, pontosan annyira "nyúlnak be", amennyire ez indokolt.

A sebészeti procedúrák laikus elemzése helyett pedig kiadós szexet tanácsolnék az unalmas órák eltöltésére.

2012. jan. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lol :D


De miért fontos ez? :) Miért vitatkoztok ilyesmin? Okos enged, szamár szenved...

2012. jan. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, nem úgy vitatkoztunk, inkább megvitattuk. Nagyon fél a sérvműtéttől, mert látott engem szar állapotban a vakbél műtét után. Láttam egyszer egy dokumentum filmet vakbélműtétről, ahogy ott "válogatták" a beleit az ipse hasfalán :-) Szóval egy ilyen után elég szar az ember közérzete. Neki csak egy kis borsónyi kitüremkedése van és állítólag nagyon gyorsan megvan és az egynapos klinikára megyünk Budaörsre. Már nem tudom hogyan nyugtassam, hogy neki biztos nem lesz olyan vészes, ha haza jöhet egyből.
2012. jan. 24. 13:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha hazajöhet egyből, akkor biztos nem lesz vészes.
2012. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma meg volt a műtét. Régebben egy ilyen miatt még bent tartották az embert egy-két napig, de ennek az "egynapos klinikának" az a lényege, hogy otthon lábadozhat a beteg, de attól még nem kevésbé súlyosabb a beavatkozás. Kitétel, hogy a kórházba 30 percen belül oda lehessen érni, ha bármi gáz van. értsd. láz, vagy a seb körül duzzanat. Ma elejtett az orvos egy mondatot, amiből választ kaptam a kérdésemre. Nem kérdeztem, ő mondta magától: Míg pl. egy vakbélműtétnél a hasüregig hatolnak, a sérvműtétnél csak a hasfalig. Persze ez nem jelenti azt, hogy kevésbé fájdalmas, vagy kevésbé kockázatos, mert a rizikó mindig ott van, leginkább az altatás miatt. No, ennyivel is okosabbak lettünk.
2012. febr. 8. 22:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!