Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy vakbél...

Lehetséges, hogy vakbél gyulladásom van? Ha az van meddig tart a műtét után a gyógyulás?

Figyelt kérdés

Reggel felkeltem és úgy éreztem szúr a hasam, mert éhes vagyok. Ettem is, de nem múlt el sőt jobban megfájdult. Gondoltam biztos romlott dolgot ettem, de hasmenésem nem volt egyáltalán. Ezután arra gyanakodtam, hogy nehezen emésztek valamit, de szorulásom sem volt. Vírusos nem lehet mert egész nap 36° körüli a testhőmérsékletem és nincs lázam. Aztán dél körül már úgy fájt az egész hasam, hogy azt hittem meghalok. Fetrengtem mindenhogyan nem lett jobb. Olyan volt mintha leszakadt volna a gyomrom a helyéről és valami széttépte volna. Megpróbáltam aludni, nagy nehezen sikerült 1-2 órát. Mikor felkeltem már nem fájt, viszont ha megnyomtam az alhasam jobb oldalát (ahol a vakbél van) akkor fájt kicsit, de semmi különös, csak kellemetlen. Most estére elkezdett jobban fájni; nem nagyon fáj, de azért érzem, néha belenyilall az említett helyen. Leginkább akkor ha felülök ágyban, vagy lehajolok, esetleg ha megnyomom ujjammal. Estefelé már elkezdtem vakbél gyulladásra gyanakodni, utánanézem tüneteknek. Nekem nincs se lázam, se hányingerem, se étvágytalanság (sőt inkább folyton olyan mintha éhes lennék), közérzetem is nagyon jó. Kicsit mintha fel lenne puffadva a hasam. Holnap mindenesetre benézek ügyeletre.

További kérdésem az lenne, hogy mennyi idő alatt lehet fizikai munkát végezni műtét után? Tudom fontosabb az egészség, de épp elkezdett rajtam látszani az edzőterem, sajnálnám a sok kárba veszett kitartó munkát, ha diétáznom kéne és sokáig nem emelhetnék műtét miatt. Persze, ha baj van akkor ez másodrendű, csupán érdekelne, mire lesz az ember teljesen(!) épp egy rutin vakbélműtét után. Köszönöm!


2010. márc. 27. 01:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, jobb ha bemész az ügyeletre! Lehet emésztési zavar, de lehet vagbél gyulladás is. Az orvos a szakértő!Majd írd meg mire jártál!
2010. márc. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jobb oldalon fáj, akkor vakbél, de azért kérd ki orvos véleményét. A műtét amúgy pár óra, de 4-5 napig tudtommal bent tartanak utána, meg nem lesz kellemes, de azért van rosszabb is ennél.
2010. márc. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem a műtét után úgy egy hónapra elfelejtheted kb a fizikai munkát (második vagyok)
2010. márc. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt már vakbélgyulladásom.

Olyan érzés volt, mintha egy kő lenne a hasamban, de érdekes módon nem fájt nagyon, ezért félre is kezeltek de ez már nem ide tartozik.

Másnap reggelre meg már lépni nem tudtam, szúrt a hasam, jobboldalt, főleg ha még fel is húztam a lábam.

Ja és a bal oldalát nyomd meg a hasadnak (erősebben) és hirtelen kapd el onnan az ujjad. Na ha a jobb oldalt fáj a hasad, akkor kezdhetsz gyanakodni. Nekem is ezt csinálta az ügyeleten az orvos és majd meghaltam úgy fájt.

2010. márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Voltam bent tegnap dél körül ügyeleten és egyből felraktak infúzióra, estére bent is tartottak vakbél gyulladás gyanúval. Most engedtek el, mert már alig fáj a hasam, valószínűleg valamilyen más gond volt. Még érzem ugyan, hogy picit fáj, de simán tudok akár ugrálni is vele, vagy futni. Azt mondta az orvos, hogy jegeljem, meg figyeljek oda rá, és ha jobban elkezd fájni menjek vissza. Ultrahangon sem látszódott semmi gond vakbelemmel, se mással, ráadásul orvos szerint vakbél gyulladásnál 1-1,5 nap után már lábra sem tudnék állni úgy fájna. Szerencsére nem lett komolyabb gond annál, hogy koplalnom kellett, agyonszurkáltak tűvel, meg este nem tudtam aludni mert egy idős úr szobában annyira horkolt, mint állat :D ! Mégegyszer köszi a válaszokat, és ajánlom Ti is menjetek el egyből dokihoz, ha valami ilyen bajotok van!
2010. márc. 28. 10:16
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Nekem is ezt csinálta az orvos :D ! Benyomta tök izomból bal oldalt hasamat két kézzel, majd lerántotta róla a kezét és nézett arcomba...mondom mivan'? :D

Erre megint megcsinálta, kérdi nem fáj jobb oldalt? Mondtam nem, csak kellemetlen, hogy egy napja nem ettem Ő meg a gerincemig betolja a kezét :D ! Mosolygott aztán akkor mondta, hogy hazamehetek.

2010. márc. 28. 10:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!