Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt köröm, vadhús?

Benőtt köröm, vadhús?

Figyelt kérdés

Csak én szenvedek vele?

Kinek/mi vált be?


2012. jan. 10. 22:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Amikor én szenvedtem ezzel és rákerestem googlen hogy "vadhús" meg hogy "benőtt köröm" általában kidobta ezt találatként, és hát kerestem mit lehet tenni ez ügyben az interneten, de nem találtam igazán segítő választ, ezért gondoltam leírom ide az én kalandjaimat a benőtt nagylábujj körömmel, és a körömágyban lévő vadhússal. Hátha valakinek aki hasonlóan pánikba van esve mint amikor én keresgéltem, segít valamennyit.


Mindkét nagylábujjam mindkét oldalán folyamatosan benő a körmöm.

Elég nagy szívás.


Eleinte nem tudtam hogyan kezeljem, mit tegyek vele. Próbálkoztam azzal hogy a hagyományos körömcsipesszel, amit kicsit 45 fokos szögben próbáltam elforgatni, valahogyan kivágjam a benőtt körömrészt, de hiába. Az a csipesz nem tudott jól benyúlni a köröm alá, és irgalmatlanul fájt is a folyamat. Nem volt túl effektív.


Már zoknit sem tudtam felhúzni a lábamra annyira fájt, érzékeny volt. NAGYON megkeserítette a hétköznapjaimat.

Olvastam a neten, arra jutottam hogy a "Tetran" kenőcs segít. Kenegettem éjjel nappal, semmit nem segített.


Végül elmentem egy gyógypedikűröshöz, aki nagyon ügyesen eltüntette a problémámat.


Azt csinálta, hogy hidrogén peroxiddal fertőtlenítette a nagy lábujjamat, majd egy kicsit "különleges" körömvágó csipesszel (ha googlen rákeresel képkeresőn arra hogy "körömvágó olló csipesz" akkor ad ki találatokat erről az eszközről, a nevét nem tudom :D ) benyúlt a körömágy mellett még kilátszó köröm alá, és kivágta a benövést.

Ez után ecsetelte nekem, hogy hozzá rengeteg vendég jár ilyen panasszal, és mindnek ilyen módon tüntette el a vadhúst a lábáról, és hatalmas vadhúsokat is levitt már így sikeresen, és hogy mennyire jó, ezért bírjam ki az irgalmatlan fájdalmat ami most következik.


Na fájdalom az volt. Dögivel. Azt hittem becsinálok. Valami ilyesmi lehet a szülés, az tuti. Mert fogott egy akkora pici vattácskát mint a kisujjadon a köröm, megáztatta hidrogén peroxidban, és BETUSZKOLTA AZ OLDALSÓ KÖRÖMÁGYAMBA, A VADHÚS FÖLÉ. Tehát így annyira fájt, hogy ha tudtam volna, már a lázadók bázisának helyét is elárultam volna.


Az volt a taktikám ott ülve, hogy a nagy fájdalom hatására nehogy orrba rúgjam szegény gyógypedikűröst reflexből, hogy a kinyújtott lábamon két kézzel megfogtam a térdkalácsot, és a lábszáram felé szorítottam, így a rúgó reflexet "kikapcsoltam".


Szóval ez után csak simán betekerte gézzel a lábujjamat, és azt mondta, jöjjek vissza néhány nap múlva.


Így is tettem. Letekerte a gézt, és azt láttam hogy a hó fehér vatta, amit betuszkolt a körömágyba barna volt, és valami gennyes zselés állaga lett. Azt mondta ez teljesen jó így, és lejjebb is ment a vadhús a lábujjamban. Szóval meg is ismételné a folyamatot, úgyhogy készüljek. A lázadók bázisának lokációja nem került azóta a tudomásomra, de ha megtudtam volna, most is biztos kiadtam volna, annyira fájt. Konkrét kínzással ért fel.

Aztán megint pár nap múlva visszamentem, ugyan az a barnás zselés cucc lett a vattából, és ez így ment tovább és tovább, míg 4-5 ilyen alkalom után végleg el nem tűnt a vadhús a lábujjamról. SIKERÜLT.


Életemet vígan éltem mint Marci hevesen, míg persze előbb-utóbb megint felütötte rút fejét a benőtt lábujj körmöm. A kettőnk harca nem ért véget.


Meguntam a banánt, a gyógypedikűröshöz kínzásért már nem mentem volna vissza, így időpontot kértem a kórházba, kivágásra.


A nagylábujjam be volt dagadva a gyulladástól, fájt úgy hogy majd megőrültem, a szokásos.


Adott bele a doki vagy 4-5 injekciót ami jobban fájt mint hittem volna, és még akkor is fájt, amikor elkezdte a műtétet, amire én orditottam. A doki azt hitte színlelek, de tényleg fájt. Mondtam neki hogy valószínűleg a gyulladás miatt baszakszik az érzéstelenítő, és elkezdte dörzsölni a lábujjamat, mire végleg lezsibbadt. Olvastam én a neten hogy sok doki nem ennyire jóarc, és szarik bele ha ott döglesz meg, ki kell bírni. Hálistennek én kifogtam egy kedveset aki tényleg úgy le tudott érzésteleníteni hogy semmit de semmit nem éreztem az egész műtétből.


Haza mentem, bele telt néhány napba, de persze megint műtétre szorultam, a másik lábujjam miatt ami szintén így járt. Második műtét. Hasonlóan zajlott, de nem kínoztak meg, csak az injekció fájt.


Aztán néhány hét, hónapon belül MÉG EGY MŰTÉT. Aztán nem hiszed el, de engem már műtöttek vagy 5-6x mire meguntam, és úgy döntöttem elkezdek valamit csinálni magammal otthon, mert ez a vagdosás nem vezet eredményre.


Amikor legközelebb benőtt elkezdtem otthon farikcsálni. Rosszabb lett a helyzet, mintha hozzá se nyúltam volna. Megint úgy benőtt hogy segítséget kellett kérnem.


Azóta más helyre költöztünk, a régi gyógypedikűrössel nem tudtam tartani a kapcsolatot, új """gyógypedikűröshöz""" mentem. Na az egy kétbalkezes kontár volt, valami 2-essel végezhette el a sulit, mert akárhogy mondtam én neki mit szeretnék, nem mert meg nem tudott semmit sem csinálni. Benőtt körmöt se tudott rendesen kivágni, a tetejéből levágott vagy 2 millimétert aztán azt mondta hogy ő nem vághat mélyre, meg hogy ezzel menjek máshova. Na mondom bakker. Ha hozzá jövök először és nem az ezelőtti profihoz, akkor az egész szakmát elástam volna magamban. Egyébként az első se dolgozott drágán annak ellenére hogy nagyon tudta a dolgát, alkalmanként vagy 1200 forint volt, összesen került vagy 7-8 ezerbe az egész kaland, de hát ugye az megérte.


Aztán megint megműtöttek, de már akkor utoljára.

Mert elkezdtem összerakni magamban, hogy eddig mi történt velem.

Profi és ""profi"" között az olyan eszközeiken túl amik nekem nincsenek csak az a tudás tett különbséget, hogy az egyik tudta mit kell csinálni míg a másik nem.


Első dolog: szerezz be olyan eszközöket, mint ami nekik van! Ne is csodálkozzunk, hogy nem sikerül kivágni rendesen, hogy ha ilyen általános körömcsipeszt próbálok meg oldalasan betuszkolni a benőtt köröm alá, aztán nem sikerül.


Szóval vettem magamnak a rossmann-ban egy ilyen olló / csípő szerű körömvágót. (Mondom, google képkeresőn "körömvágó olló csipesz" kereséssel kidobja amire gondolok, de aki tudja mi ez annak jó)

Na ezzel már magamnak is szépen ki tudom azóta is vágni a körömbenövésemet, mindkét nagylábujjam mindkét oldalán.


Annyit csinálok, hogy a csipesszel "benyúlok" a körömágy mellett pár milliméterrel a köröm alá amennyire csak bírok, és vágok egyet.

FOLYAMATOS hidrogén-peroxidos öntögetés, eszköz és terület fertőtlenítés mellett!!!!!!!


Ez után lesz egy kis "fityegő" rész a köröm egyik oldalán. Erre NAGYON erősen ráfogok egy szemöldök csipesszel, és lefelé feszítem amennyire lehet, amíg lényegében kifelé be nem szakad a köröm. Tehát leszakítom a benövést, lefelé, ezzel minél több részét kiszedve a körömágy alól. Ezzel a lefelé feszítéssel több köröm is kiszedhető mint amennyire bevágtuk.


Ezzel a technikával én gyönyörűen fájdalom és gyulladás nélkül tudom tartani a körmeimet, már hosszú idők óta. Magamnak vágom ki a benövést, hatékonyan.


Viszont a minap történt egy kis baleset amiről gondoltam hogy beszámolok.


Egy ilyen kis műtét után elmentem fürdeni, többször is. Nem kellett volna. Ilyenkor ugye kicsit eleven, nyitott a köröm oldala, könnyen bejutnak a kórokozók. Így is lett, be is gyulladt, de majdnem kétszer akkora lett a körömágyam, és lila. NAGYON aggasztó volt.


Hát gondoltam úgy mint eddig csak nem fogok járni, mert már nincs a körömágyban a benőtt köröm ami fenntartsa a gyulladást, ha szépen kezelem lemegy az magától.


Elmentem a gyógyszertárba, kértem kenőcsöt, és nekem a "Gentamicin-Wagner" kenőcsöt adták. Én otthon Bepanthen-plussal kenegettem, de mondta a gyógyszertáros hogy az nagyon nem erre való. A Tetran pedig annyira nem hatásos, mint ez. Ez a kenőcs a vény nélkül kapható legjobb. Egyébként nagyon jókat olvastam róla a neten, és hát szerintem nekem használt is.


Kívülről naponta 2-3x bekentem. Viszont nagyon nem akart lemenni a gyulladás.


Mire egyszer kitaláltam, hogy oké, akkor most csináljuk azt amit az első gyógypedistől tanultunk. Kéne vatta. De nem volt otthon, hát mit tettem? Úgy is csak kicsi kell, leszedtem egy fültisztító végéről egy kicsinyke vattát, beáztattam hidrogén peroxidba, és oda tuszkoltam ahol a gyulladás volt, raktam erre egy pici nejlon darabot, majd betekertem ragasztószalaggal.


Na ez csodát tett velem. Egyik napról a másikra a hatalmas vérmes gyulladás úgy lement hogy csak na.


Nem tudom hogy ez, hogy éjszakára így egy kicsi amolyan "párakötés" szerű dolgot tettem a körömágyba hidrogén peroxidosan, vagy az hogy 1-2 napig kenegettem az amúgy antibiotikumos kenőccsel, de szépen lement a gyulladás.



Nekem ez a kalandom a lábujjaimmal már régóta tart.

Biztos hogy egy lézeres műtét megoldaná a problémát, viszont azt nem tudom hogyan lehet olyanra eljutni, mennyibe kerülne, stb. Enyelőre mivel gond és panasz nélkül fenn tudom tartani ezt már évek óta meg gondoltam annyira nem is sürgős.


Másnak viszont akinek nincs kedve ehhez a "kalandhoz" inkább a lézeres műtétet javaslom, az segíthet tartósan.


A gyógypedikűrösök még a köröm szabályozásra esküsznek, de az elvileg drága, rohadt fájdalmas, és nekem az első pedis azt mondta hogy van hogy rosszul sül el, és a köröm befelé fog nőni a lábujjba már nem oldalról, hanem függőlegesen. Ez kicsit beszaratott.


Az hogy ha a kórházban kivágják, simán visszanőhet többször is.


Amúgy meg meg kéne tanulni rendesen vágni vízszintesen a körmöt, elvileg ez segítene. Nekem ezzel az a bajom, hogy nem bírom kivárni míg kinő a köröm mert egyszerűen benő, begyullad, szenvedés megy, szegény ki se tud nőni rendesen.


Na majd lesz valami, egyelőre így vígan elvagyok.

2023. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!